Dva seta za istoriju, Jedinstvo u polufinalu Kupa izazivača

Odbojka 9. feb 202323:36 1 komentar
ŽOK Jedinstvo Stara Pazova slavlje

Odbojkašice Jedinstva iz Stare Pazove izborile su plasman u polufinale evropskog Kupa izazivača, pošto su u revanšu četvrtfinala u Portu i pored poraza (3:2), uspele da osvoje bod, dovoljan za istorijski plasman među četiri najbolja tima trećeg po kvalitetu evropskog Kup takmičenja.

Staropazovčanke su posle maksimalne pobede u prvom meču, ušle u dvoranu „Dragao“ sa željom da dođu do dva seta, ali su do konačnog cilja morale da proliju puno znoja.

Jer, Porto je odigrao odlična dva seta, poveo sa 2:0 (25:21, 25:21) i stigao na korak od „zlatnog“… Ipak, Isidora Kockarević i drugarice uspele su da poprave igru u napadu, bloku i odbrani i da dobiju naredna dva perioda sa 25:23, 25:21, što je bilo dovoljno za istorijski prolaz u polufinale.

Jedinstvo SP timska

Peti set bio je „prijateljski“. Treneri su pružili šansu rezervistkinjama, a pirova pobeda pripala je domaćinu – 15:8.

U pobedničkom timu, Kjara Holt je upisala 28 poena, a Tija Džimerson 14, dok je kod Pazovčanki Isidora Kockarević osvojila 19, a sjajna Minja Osmajić 17 poena.

Jedinstvo će u polufinalu Kupa izazivača na megdan rumunskom Lugožu, naših trenera Uglješe Šegrta i Dragana Grbića, u čijem sastavu su Tanja Grbić i Silvija Popović. Prvi meč na programu je 22. februara u Staroj Pazovi, dok je revanš 1. marta u Rumuniji.

U drugom polufinalu sastaće se nemački Zul i italijanski Kjeri.