Grbić za istoriju: ZAKSA u finalu Lige šampiona

Odbojka 24. mar 202122:19 > 05. apr 2021 12:41 4 komentara
Nikola Grbić i ZAKSA

Poljska ZAKSA prvi je finalista Lige šampiona u muškoj konkurenciji, pošto je u revanšu polufinala, posle Zlatnog seta savladala Zenit iz Kazanja.

Nakon pobede od 3:2 u prvom meču u Rusiji, ekipa Nikole Grbića stigla je do Verone posle prave drame u svojoj dvorani, koja je trajala 154 minuta!

Mogla je ova utakmica da traje i kraće, da su Poljaci posle vođstva od 2:1, iskoristili jednu od sedam meč lopti u četvrtom i petom setu.

Usledio je Zlatni set i ponovo su Poljaci imali rezultat i incijativu, ali je posle 12:8 u završnici Hičkok još jednom umešao prste.

Prišao je Zenit na poen zaostatka (12:11, 13:12 i 14:13), ali je ZAKSA iskoristila devetu meč loptu, kad je Šlivka snažnim napadom upisao poen.

U pobedničkom timu, koji se prvi put u istoriji plasirao u finale Lige šampiona, Lukaš Kačmarek i Kamil Semenjuk osvojili su po 21 poen, dok je Aleksandar Šlivka dodao 17. U taboru šestostrukog šampiona Evrope, ekipe iz Kazanja, Maksim Mihajlov je osvojio 27, a Ervin Ngapet 22 poena.

Nikola Grbić, koji je kao igrač dva puta osvajao evropsku titulu (Sisli 2000 i Trentino 2009), ulaskom u finale LŠ 2021, postao je prvi trener iz Srbije, koji će predvoditi jednu ekipu u završnoj predstavi najvrednijeg evropskog klupskog takmičenja u muškoj konkurenciji.

Rival u finalu, koje je na programu 1. maja u Veroni, biće im Trentino Marka Podraščanina i Srećka Lisinca.