Jastšembski sam na vrhu, Stal zgromio šampiona

Odbojka 25. okt 202219:01 0 komentara
Stal Nisa

Odigrano je peto kolo poljske Plus lige, a na vrhu tabele usamljena je ekipa Jastšembski Vengijela. U suštini, bivši šampion ima svih pet pobeda, kao i drugoplasirana Rešovija, ali i jedan bod više od "crveno-belih".

U ovom kolu, Jastšembski, koji će biti i prvi rival novosadske Vojvodine u Ligi šampiona (8. novembar), savladao je kao gost Bjelsko Bjalu – 3:0. Tomaš Fornal je osvojio 22, a Jan Hadrava i Rafal Šimura po 11 poena.

Rešovija je izgubila prvi bod u novoj sezoni, i to na gostovanju SKRA u Belhatovu, u kojem su trijumfovali sa 3:2. Korektor Jakub Bucki i novajlija Tori Defalko osvojili su po 19 poena, Slovenac Klemen Čebulj je dodao 16, a Jakub Kohanovski 12. U ekipi SKRA, koja je upisala i drugi poraz na početku sezone, Aleksandar Atanasijević je osvojio 18 poena (napad 43 %), Mateuš Bjenjek je dodao 16, a Karol Klos i Lukaš Vasina po 15.

Sjajan meč odigrali su Varta i Olštin u Zavjirču. Slavili su gosti sa 3:2, iako je domaćin, posle vođstva od 1:0, olako ispustio drugi set, u kojem je imao i set loptu na 24:23.

U pobedničkom timu, Karol Butrin je osvojio 23 poena, Tejlor Ejveril 17, a Bartvomej Lipinjski 12. Kod domaćih, Uroš Kovačević je došao do 24 poena (napad 49 %), Bartoš Kvolek je osvojio 16, a David Konarski 14.

Veliko iznenađenje ostvarila je ekipa Stala iz Nise, koja je deklasirala šampiona, ZAKSU, sa 3:0. U pobedničkom timu Mihal Gjeržot je osvojio 16, a Vasim Ben Tara 15 poena. U poraženom timu, Aleksandar Šlivka je upisao devet, a Dmitro Pašicki osam poena.

Šlepsk Malov Suvalki sa Miranom Kujundžićem, slavio je kao gost protiv Barkomi Ljvova sa 3:1, po setovima 20:25, 25:22, 25:18, 25:16. Mladi srpski reprezentativac osvojio je dva poena, ali je zamenjen u prvom setu.

Rezultati 5. kola: Trefl Gdanjsk – Čarni Radom 3:0, LUK Lublin – Katovice 2:3, Varta Zavjirče – AZS Olštin 2:3, Bjelsko Bjala – Jastšembski Vengijel 0:3, Stal Nisa – ZAKSA Kenđeržin 3:0, SKRA Belhatov – Resovija Žešuv 2:3, Projekt Varšava – Kuprum Lubin 1:3, Kažanji Ljvov – Šlepsk Malov Suvalki 1:3.

Tabela: Jastšembski Vengijel 15 (5-0), Resovija 14 (5-0), Stal Nisa 13 (4-1), SKRA Belhatov 10 (3-2), Trefl Gdanjsk 9 (3-2), ZAKSA Kenđeržin 9 (3-2), Varta Zavjirče 9 (3-2), Šlepsk Malov Suvalki 9 (3-2), Olštin 8 (3-2), Katovice 7 (3-3), Čarni Radom 6 (2-4), Projekt Varšava 5 (2-3), Kuprum Lubin 3 (1-4), Bjelsko Bjala 2 (1-4), LUK Lublin 2 (0-5), Kažanji Ljvov 2 (0-5).