Kup CEV: Partizan u osmini finala, Voša eliminisana

Odbojka 29. nov 202323:30 > 23:45 1 komentar
Partizan

Odbojkaši Vojvodine su završili učešće u CEV kupu, dok je beogradski Partizan uspeo da prođe u osminu finala, pošto je u zlatnom setu porazio rivala iz Belgije.

povezane vesti

Bilo je jasno da oba naša tima čeka težak zadatak u revanšima, pošto su prve mečeve kod kuće izgubili sa maksimalnih 3:0.

Novosađani su, nažalost, doživeli još jedan poraz u tri seta od španske Rio Duero Sorije. Po setovima je bilo 25:21, 25:23, 25:16. Vodili su momci trenera Narančića do 18:17 u prvom i 20:19 u drugom setu, ali nisu imali snage da ova dva perioda igre prelome u svoju korist u samoj završnici. Iskusniji domaćin je posle vođstva od 2:0 i matematički obezbedio plasman u narednu rundu, pa je relativno lako dobio i treći period igre.

Sorija - Vojvodina

Za razliku od Vojvodine, crno-beli su u gostima stigli do pobede vredne tri boda, pa je putnika u osminu finala odlučivao Zlatni set. Partizan je izgubio prvi period igre, ali je potom dobio naredna tri na gostovanju Hasrode Luven – 3:1 (19:25, 25:22, 25:23, 25:20), pa je po pravilima CEV, morao da se odigra dodatni set do 15.

Sjajnom i veoma hrabrom igrom, puleni Bojana Janića uspeli su još jednom da slome otpor odličnog domaćina, koji je pre samo sedam dana na Banjici očitao lekciju šampionu Srbije.

Revanš s kamatom i dobijen Zlatni set rezultatom 15:13, odveo je crno-bele u osminu finala drugog po snazi evropskog klupskog takmičenja, gde će Partizan na megdan ukrajinskom Prometeju iz Dnjipra, koji svoje mečeve igra u rumunskom gradu Mioveniju.

Milija Mrdak

U pobedničkom timu najviše poena osvojio Milija Mrdak – 22. Raspoloženi su bili i Luka Tadić sa 19 i Novica Bjelica sa 18. Kod domaćina, Vitfruven je osvojio 22 poena, a Van Dijk 18.

Prvi susret osmine finala na programu je 13. decembra, a domaćin će biti Prometej, za kojeg igra srpski internacionalac Mihajlo Stanković. Revanš je sedam dana kasnije u Beogradu.