LŠ: Podraščanin i Lisinac u finalu, Peruđa opet bez titule

Odbojka 7. apr 202223:49 > 08. apr 2022 14:20 2 komentara
Srećko Lisinac i Matej Kazijski

Odigrani su revanš susreti polufinala Lige šampiona. Za trofej najbolje ekipe Evrope, 22. maja u Ljubljani, boriće se Itas Trentino i ZAKSA Kenđeržin Kožle.

Posle prvih mečeva znalo se da će daleko neizvesnije biti italijanski duel, između Trentina i Peruđe. I bi tako. Dvoboj finalista ovogodišnjeg Kupa Italije (slavila Peruđa), doneo je još jedan spektakl.

Trentino, ohrabren pobedom u Peruđi, znao je šta mu treba za plasman u novo finale. Dva puta je vodio, pošto je dobijao prvi i treći set 25:21 i 25:16, ali se ekipa Nikole Grbića oba puta vraćala. Prvo u drugom setu 25:21, a onda i u četvrtom 25:20, kojeg su domaći odigrali bez povređenog Mateja Kazijskog.

Peti set je donosio odluku, da li će Trentino u finale, ili će se igrati zlatni set?! Posle velike borbe, gosti su dobili ovaj period igre (15:13), pa je svima bilo jasno da će se igrati i 11. – „zlatni set“ u okršaju dva velika rivala. Trentino je prvi deo ovog perioda odigrao kao u transu, poveo 11:6, ali su uporni gosti na kraju as servisom Leona anulirali i drugu vezanu meč loptu (od 14:12 do 14:14), pa se zaigralo na razliku.

Lisinac je doneo još jednu priliku da bi na kraju, posle sjajnog servisa Pinalija, pogrešio Kamil Rihlicki i nastalo je neopisivo slavlje domaćih igrača i publike u „Bi El Em“ Areni.

Kod pobednika, Alesandro Mikijeleto bio je najefikasniji sa 25 poena, dok je Danijele Lavija dodao 19. Marko Podraščanin i Srećko Lisinac zabeležili su po 10 poena.

Na drugoj strani Vilfredo Leon nije blistao, ali je upisao 24 poena, dok je Metju Anderson dodao poen manje. Na ovaj način nastavljeno je prokletstvo Peruđe u Ligi šampiona, s obzirom na to da je to jedino veliko takmičenje u kojem nisu trijumfovali.

U poljskom duelu, veliku prednost posle prvog meča imala je ZAKSA. Dobila je silno oslabljeni Jasšembski u gostima 3:0 i trebala su joj dva seta za plasman u novo finale. Branilac evropske titule sve dileme je razrešio već u prva dva seta, koje je dobio sa 25:15 i 25:21. Onda su treneri izmenjali postave, zaigralo se za prestiž, pa je meč otišao u pet setova – 24:26, 21:25, da bi ga na kraju ipak dobila ZAKSA, sa 15:11.

Finale između Trentina i ZAKSA, inače repriza prošlogodišnjeg finala LŠ, kojeg su dobili Poljaci, na programu je 22. maja u Ljubljani.