LŠ (Q): Zvezda slavila u Sloveniji, još dva seta do C grupe

Odbojka 3. nov 202222:20 0 komentara
Crvena zvezda

Odbojkašice Crvene zvezde pobedile su slovenački Kalcit u Kamniku sa 3:1 (25:21, 25:19, 13:25, 26:24), pa se uoči revanša, koji je na programu 9. novembra u Beogradu, nalazi u dobroj situaciji, jer joj nedostaju još dva seta za plasman u C grupu Lige šampiona, u kojoj su već Vakifbank (Turska), Novara (Italija) i Potsdam (Nemačka).

Prvi set je doneo izjednačenu igru, ali i strpljiviju partiju Crvene zvezde u završnici. Od rezultata 21:21, Kalcit je napravio tri greške i znatno olakšao posao našim damama da dođu do vođstva od 1:0 (25:21). Sjajno je u prvom periodu igrao primački tandem Ana Živojinović – Jelena Stojić, koji je u zbiru osvojio 10 poena.

Zvezda u Kamniku

Ulazak u igru Tare Taubner u završnici prvog perioda, doneo je puno toga dobrog Zvezdi u nastavku meča. Mladi korektor šampionki Srbije u drugom setu osvojila je pet poena, koliko i Jelena Stojić, što je bilo dovoljno za dupliranje vođstva – 2:0 (25:19). Disciplinovane su bile Beograđanke u ovom periodu, a imponovala je njihova igra u odbrani.

Pomalo neočekivano, Zvezda je potpuno stala u trećem setu. Prvo su domaće odigrale nekoliko sjajnih poena, a onda su crveno-bele počele da greše. Na kraju su Beograđanke sa deset poklonjenih poena rivalu, ostale na samo 13 poena, uz napad od samo 19 odsto.

Kalcit - Zvezda

Delovalo je da će Zvezda posle agresivnog početka četvrtog seta i vođstva 14:8, relativno lako doći do pobede vredne tri boda. Međutuim, u drugoj polovini ovog perioda igre, usledio je žestok odgovor Slovenki, koje su čvrstim blokom i kvalitetnim kontranapadom došle do izjednačenja (18:18), što je bio početak prave drame u dvorani u Kamniku.

Dugo se igralo poen za poen, Zvezda je vodila 23:22, ali su do prve set lopte došle Slovenke – 24:23. Ipak, iz teške pozicije, poentirala je kapiten Ana Živojinović za 24:24, a onda su stigle i dve vezane greške Anđelke Radišković u napadu, što je ekipi Ratka Pavličevića donelo pobedu – 3:1 (26:24).

Jelena Stojić sa 15 poena, bila je najefikasnija u taboru crveno-belih, a pratile su je Tara Taubner i Ana Živojinović sa po 12. U ekipi Kalcita, Maša Pucelj je osvojila 20 poena, a Anđelka Radišković 16.