LŠ (ž): Istorijska priča Jedinstva, Francuskinje pale u Rumi

Odbojka 30. nov 20230:41 2 komentara
Jedinstvo SP - Miluz

Odbojkašice Jedinstva odigrale su treći meč A grupe Lige šampiona i ostvarile istorijsku pobedu! Staropazovčanke su večeras u Rumi, savladale francuski Miluz sa 3:2, po setovima 21:25, 25:20, 21:25, 25:18 i 15:4.

Hala u Rumi je još jednom bila ispunjena, a uz sjajnu atmosferu viđena je i izuzetno dobra dobra utakmica. Startna postava domaćih, u grču je ušla u meč, pa su gošće povele 6:2, ali je vrlo brzo usledio potpuni preokret, za vođstvo domaćina 15:8.

Nažalost, od tog trenutka, Jedinstvo je počelo da greši, kako iz igre, tako i sa servisa, pa je Miluz, uz nešto bolju igru prvo stigao (17:17), a odmah i prestigao domaćina (17:18), što je bilo dovoljno da na kraju osvoji ovaj set – 21:25.

Una Vajagić protiv Miluza

Na sreću, izgubljeni prvi period nije poremetio igračice Jedinstva, koje su sa još većom željom zaigrale u nastavku meča. Sjajno je zaigrala Una Vajagić, koja je sa 9 poena u setu, bila najzaslužnija za izjednačenje.

U igri sa puno oscilacija, usledio je prilično izjednačen treći set, koji je na kraju ipak pripao Miluzu. Odvojile su se Francuskinje sredinom ovog perioda igre, a devojkama iz Stare Pazove nije pomoglo ni maksimalno zalaganje, kao ni podrška publike, pa je Miluz još jednom došao do vođstva – 21:25 (1:2).

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели Odbojkaški savez Srbije 🇷🇸🏐 (@ossrb)

Na sreću, još odlučnije su igračice Jedinstva izašle na teren u četvrtom setu, pošto nisu želele da se utakmica završi u ovom periodu igre. Veliku seriju Staropazovčanke su napravile na servise Ive Šućurović, koja je „terala“ sve do 17:7! Sa puno samopouzdanja grabile su Tamara Miljević i drugarice ka osvajanju seta, a još jednom je Vajagić stavila tačku na ovu deonicu, a Jedinstvo došlo do boda i na korak od prve pobede u Ligi šampiona.

Ona se i dogodila vrlo brzo. Dobri servisi Mine Dragović, doneli su Jedinstvu vođstvo od 6:2. Bez straha su igrale domaće, nosila je i sjajna publika, pa je igra Jedinstva u pojedinim delovima ovog seta bila prosto fenomenalna. Na kraju je na servis došla Branka Tica i tu ostala gotovo do kraja. Pulenke Jova Cakovića dozvolile su gošćama da osvoje samo 4 poena, za istorijsku, prvu pobedu u Ligi šampiona!

U pobedničkom timu Tamara Miljević je osvojila 24 poena (41 % napada), a Una Vajagić 20 (40 % napada). Branka Tica, inače MVP meča, upisala je 19 poena, dok je Mina Dragović dodala 10. Kod gošći, srednjak Legros je bila najefikasnija sa 14 poena, dok je primač Snider dodala 13.

U drugom meču A grupe, Vero Volej Milano je u Istanbulu savladao Vakifbank sa 3:0 (25:17, 25:167, 25:16). Na tabeli posle tri kola vodi Vero Volej Milano sa bilansom 3-0 i 9 bodova, drugoplasirani Vakif ima 2-1 i šest bodova, dok je Jedinstvo na trećem mestu sa bilansom 1-2 i dva boda. Poslednjeplasirani Miluz ima bilans 0-3 i jedan bod.

U narednom kolu, 6. decembra, Jedinstvo gostuje Vakifbanku u Istanbulu, dok će Vero Volej dočekati Miluz.

Po propozicijama CEV, pobednici svih 5 grupa plasiraće se direktno u četvrtfinale. Drugoplasirane ekipe i najbolja trećeplasirana ekipa plasiraće se u plej – of za plasman u četvrtfinale. Preostale 4 trećeplasirane ekipe takmičenje će nastaviti u četvrtfinalu Kupa CEV.