Podraščanin u klubu 1.000, Trentino maksimalan

Odbojka 22. jan 202219:57 > 20:20 0 komentara
legavolley.it

Odbojkaši Trentina su u 24. kolu prvenstva Italije pobedili ekipu Ravene 3:0, po setovima 26:24, 25:21 i 25:14, a srpski reprezentativac Marko Podraščanin zabeležio je hiljaditi blok u Seriji A.

Domaći tim je za sat i 17 minuta ostvario treći uzastopni trijumf i sa 34 boda na drugoj poziciji tabele izjednačio sa Lubeom iz Ćivitanove.

Ravena je u prva dva seta pružila jak otpor Trentinu, ali je veliki favorit osvojio ključne poene i potom u trećem setu bez većih poteškoća došao do 11. pobede u sezoni.

Matej Kazijski je osvojio 17 poena za domaću ekipu, Daniele Lavija je upisao 15, Srećko Lisinac 11, a Podraščanin devet.

Crnogorski internacionalac Marko Vukašinović je bio najbolji u Raveni sa 13 poena, a Luka Ulrih je dodao 11.

Verona je na svom terenu dobila Padovu 3:1, po setovima 22:25, 25:18, 25:20 i 25:21.