Prva pobeda Srbije u Ligi nacija!

Odbojka 8. jun 20239:35 1 komentar
Odbojkaška reprezentacija Srbije

Odbojkaška reprezentacija Srbije u četvrtak ujutru je u Nagoji savladala Kinu rezultatom 3-0 u okviru drugog kola Lige nacija. Posle izuzetno neizvesnog prvog seta, izabranici Igora Kolakovića su u naredna dva sigurnom igrom priveli meč kraju.

Odbojkašku Ligu nacija parite u direktnim prenosima ekskluzivno na kanalima Sport kluba, SBB mreži i EON platformi.

Po setovima bilo je 34:32, 25:16, 25:20 za „Plavu četu“.

"Plava četa":

Prvi set je trajao 32 minuta i na kraju ga je osvojila selekcija Srbije, rezultatom 34:32. Od početka je bio primetan grč u igri pulena Igora Kolakovića, što su Kinezi iskoristili i poveli 6:2. Bilo je i 16:12 za našeg rivala, koji je agresivnom igrom mučio momke u plavim dresovima.

U seriji od 6:2, u kojoj su i Kinezi dosta grešili (dva puta im suđena pogrešna postava), Srbija je stigla do izjednačenja (18:18), a as servisom Kujundžića i prvog vođstva (19:18).

Imali su Orlovi i 23:21, ali su sa dve greške poklonili Kinezima izjednačenje, a onda je usledila prava drama, u kojoj je naš rival prvo propustio četiri set lopte, a Srbija iskoristila šestu, posle sjajnih odbrana i dobrog napada Milana Katića.

Već na početku drugog perioda, Srbija je povela 5:0, posle serije sjajnih servisa Petra Krsmanovića i poena Nedeljkovića. Nije naša selekcija tu stala, pa je prednost rasla, do 12:5.

Dražen Luburić

Bio je to period igre, kojeg je u potpunosti kontrolisala ekipa Igora Kolakovića i bilo je samo pitanje sa kolikom prednošću će Srbija osvojiti ovaj period.

Idealan prijem donosio je mirnoću, Vuk Todorović je sjajno razigravao saigrače, a Luburić i Kujundžić su ušli u dobar napadački ritam.

Konačnih 25:16 je prava slika onog što se događalo u drugom setu.

Bolje su Kinezi počeli treći period, poveli 7:4, ali je Srbija vrlo brzo okrenula sve u svoju korist. Raspucani kapiten Luburić, uz podršku Kujundžića, ali i ostalih saigrača, doneli su Srbiji tri poena prednosti – 12:9.

Uspeli su Kinezi još jednom da izjednače na 17:17, ali je ipak završnica pripala momcima u plavim dresovima, koji su nakon blokova Krsmanovića i Kujundžića stavili tačku na prvu pobedu Srbije u Ligi nacija 2023.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Dražen Luburić i Miran Kujundžić sa 18 poena, Nedeljković je dodao 12, a Krsmanović šest. U reprezentaciji Kine Džang je stao na 17, korektor Đijang na 12, a Ju na devet poena.

Narednu utakmicu Srbija će u Ligi nacija igrati protiv domaćina Japana u petak od 12.40 po srednjoevropskom vremenu. Četvrti meč u Nagoji za selekciju Igora Kolakovića zakazan je za nedelju u 08.40, a rival Srbiji biće Poljska.