Senzacije u Peruđi i Modeni

Odbojka 10. apr 202320:50 5 komentara
Loris Cerquiglini/LiveMedia/DeFodi Images

U dve majstorice četvrtfinala italijanskog odbojkaškog šampionata ispali su favoriti Peruđa i Modena, a dalje su prošli Milano i Pjaćenca.

Ništa nije nagoveštavalo da će Peruđa ispasti jer je osvojila prvi set sa ubedljivih 25:18. Domaćin je bolje počeo i drugi deo igre, ali je Milano pre svega dobrim servisom napravio preokret i došao do izjednačenja. Najveća borba viđena je u trećem setu u kojem je tim Roberta Pjace konstantno bio u prednosti, ali je do prve set lopte ipak stigla Peruđe.

Nisu je iskoristili, kao ni naredne dve, dok je Milano realizovao svoju drugu i došao na korak do velikog trijumfa.

U odlučujućem periodu igre domaćin je poveo samo jednom, i to sredinom seta. Gost je opet u neizvesnoj završnici bio smireniji i poenom Jukija Išikave došao do senzacionalnog trijumfa.

Japanski reprezentativac je imao 18 osvojenih poena, dok je na drugoj strani Hesus Erera upisao 20.

Sezona Peruđe neslavno je završena nakon perfektnog učinka u lagaškom delu, a pre nekoliko dana eliminisana je i u polufinalu Lige šampiona.

Jednako iznenađujuć je bio i poraz Modene koja je bila treća u Seriji A. Ispala je od šestoplasirane Pjaćence posle poraza na svom terenu u petom meču u seriji u kom je vodila 2:0. 25:19 i 25:17 je vodila ekipa Drana Stankovića ali se zatim desilo opuštanje i preokret. Gosti su dobili treći set 25:20, četvrti 25:21, a u petom su bili bolji 15:12.

Brazilac Rikardo Lukareli je imao 19 poena kod Pjaćence, Robertlandi simon 13, dok je kod Modene Adis Lagumdžija postigao 19, Ervin Engapet 18, a Dragan Stanković šest poena.