Vakifbank opet bolji od Ezačibašija, sjajna i Crnčevićeva

Odbojka 13. okt 202110:02 > 15:17 0 komentara
Gabi protiv Hejrman

Odbojkašice Vakifbanka savladale su Ezačibaši sa 3:2, u derbiju 2. kola turske Sultanlar lige. Pobedu je slavio i Fenerbahče sa Zoranom Terzićem na klupi, a zablistala je i Aleksandra Crnčević u dresu Sarijera.

Vakif je dobio neizvestan prvi set, pošto je u poslednjem poenu pogrešila Tijana Bošković (23:25), ali je Ezačibaši u nastavku, baš zahvaljujući sjajnoj srpskoj reprezentativki načinio preokret i poveo sa 2:1 (25:16, 25:23).

U četvrtom setu, šampionke su se vratile na pravi kolosek. Do izjednačenja (19:25), a ispostaviće se na kraju i pobede (11:15), vodila ih je nezadrživa Šveđanka Izabel Hak. Ona je osvojila 31 poen, uz napad od 47 %, 3 bloka i 1 as. Čjaka Ogbogu je dodala 15 poena, a Brazilka Gabi 11.

U redovima Ezačibašija, Tijana Bošković je stala na 30 poena (napad 47 %), Belgijanka Laura Hejrman dodala je 14, a Saliha Šahin 11. Maja Ognjenović je odigrala ceo meč za poraženi tim i upisala četiri poena.

Drugo kolo obeležila je i sjajna Aleksandra Crnčević. Iskusni primač servisa zablistala je u pobedi svog Sarijera na gostovanju Ješiljurtu sa čak 32 poena (napad 52 %).

Crnčević protiv Ješiljurta

Drugu pobedu u sezoni upisao je i Fenerbahče sa Zoranom Terzićem na klupi. Debi Arine Fedorovceve obeležio je izgubljen prvi set od Nilufera i potpuna dominacija u naredna tri perioda.

Mlada Ruskinja je osvojila 19 poena (napad 42 %), Ana Lazareva je dodala 15, Eda Erdem 14, dok je Mina Popović dodala devet, uz tri bloka. U poraženom timu Emili Maljo je osvojila devet poena.

U subotu od 12 časova, Fenerbahče će u derbiju gostovati Vakifbanku, uz direktan prenos na Sport Klubu.

Rezultati 2. kola Sultanlar lige: Ajdin Bujukšehir – Galatasaraj 1:3, Karajolari – Bolu 3:2, Ješiljurt – Sarijer 2:3, Kuzejboru – Turk Hava Jolari 2:3, Ezačibaši – Vakifbank 2:3, PTT Ankara – Mert Grup Sigorta 3:0, Fenerbahče – Nilufer 3:1.