Vakifbanka ponovo slavila, Jedinstvo osvojilo set u Turskoj

Odbojka 6. dec 202319:21 1 komentar
CEV

Vakifbanka, jedna od najboljih ekipa na svetu, očekivano je slavila protiv Jedinstva, ali je van svih očekivanja izgubila set – 3:1 (25:22, 21:25, 25:19, 25:17).

Vakifbanka je ostvarila očekivanu pobedu protiv Jedinstva iz Stare Pazove, drugu u A grupi Lige šampiona, kojom se turska ekipa učvrstila na drugoj poziciji i ujedno ostala u konkurenciji za prvu.

Ali, Jedinstvo iz Stare Pazove je u Istanbulu odigralo sjajan meč, ekipa koju sa klupe predvodi Jovo Caković bila je konkurentna zvezdama evrpske i svetske odbojke u prva dva seta, slobodno se može reći i do samog kraja susreta.

U prvom setu Jedinstvo je bilo u egalu do 19:19, ali je tada gostujući tim posustao. Ipak, u narednom periodu to nije bio slučaj, sve vreme su Staropazovčanke bile sjajne, pa su došle do izjednačenja.

Ipak, u naredna dva seta više nije bilo dilema, pa su sva tri boda ostala u Istanbulu. Naredni meč u okviru Lige šampiona Jedinstvo će odigrati pred svojim navijačima protiv italijanskog Vero Voleja, 10. januara.