Ravena i dalje na dnu, značajna pobeda Vibo Valentije

Odbojka 9. feb 202223:37 0 komentara
legavolley

Već sada se sa priličnom sigurnošću može reći da će Ravena u niži rang. Jer i 17. poraz u 17 utakmica dovoljno govori o stanju duha u ovoj ekipi. Slavila je ovog puta Padova u tri seta.

Padova se praktično prošetala Ravenom. Dobila je prva dva seta istovetnim rezultatom – 25:21. U trećem su domaći pokazali malo živosti i dobili ga 25:23. Ipak, u četvrtom Padova to rešava 25:18 i ne prepušta niti jedan bod domaćinu.

Ovom pobedom Padova se malo odlepila od opasne zone, a za izbegavanje drugog mesta koje vodi u niži rang sada bukti pravi rat. Vibo Valentia je slavila kod kuće protiv Taranta 3:1 (25:15, 22:25, 25:20, 25:22) i tako došla na samo pobedu od tima koji je upravo pobedila, a koji drži prvu poziciju iznad crte.

U poslednjem meču dana Ćisterna je savladala Pjaćencu u tri seta (25:17, 26:24, 25:23).

Odigran je i jedan meč kod odbojkašica. Novara je na svom terenu savladala Moncu u četiri seta (20:25, 25:17, 25:14, 25:21). Na taj način je praktično dobila bitku za drugu poziciju, koju bi trebalo da ima kada se izniveliše broj utakmica i to sa prilično dobrim izgledima da ugrozi sjajni Koneljano. Monca je takođe blizu, pa će finiš ligaškog dela biti nikada zanimljiviji.