Solidan otpor Zvezde, ali bez osvojenog seta u Novari

Odbojka 17. jan 202322:26 3 komentara
CEV

Odbojkašice Crvene zvezde poražene su četvrtom kolu C Grupe Lige šampiona od Novare u gostima 3:0 (25:17, 25:15, 25:22).

Za razliku od prvog meča u Beogradu izabranice Ratka Pavličevića pružile su mnogo bolju igru na gostujućem terenu, naročito u trećem setu gde su imale i prednost tokom veće deonice.

Ipak, iskustvno Italijanki je presudilo, pa su posle neizvesne završnice uspele kod rezultata 20:22 u korist crveno-belih da vežu pet poena i stignu do trijumfa od 3:0.

Dobro su počele meč odbojkašice Crvene zvezde, igrale su hrabro nisu se uplašile Novare. Sve do 15:10 za Italijanke, bilo je nade da će crveno-bele uspeti da stignu prednost, ipak, domaće igračice su „dodale“ gas, vezale nekoliko poena i završile prvi set sa 25:17.

U drugom setu popustila je koncentracija igračicama Crvene zvezde, jednostavno nisu imale rešenje za sjajnu Ebrar Karakurt, koja je meč završila sa 13 poena.

Najefikasnija u Crvenoj zvezdi bila je Tara Taubner sa 11 poena, Ana Živojinović meč je završila sa osam, a jedan manje imala je Jelena Stojić.

Crvena zvezda će u 5. kolu C grupe Lige šampiona 2023. dočekati turski Vakifbank Istanbul, koji sa klupe predvodi Đovani Gvideti, prvi trener seniorki Srbije. Utakmica će se odigrati u utorak, 31. januara od 19.00 časova u dvorani SC „Voždovac“ na Banjici, u Beogradu.