Kompletni Trentino posle preokreta došao do 2:1 protiv Monce

Odbojka 25. mar 202323:11 0 komentara
Srećko Lisinac (Trentino) protiv Monce

U trećoj utakmici četvrtfinalna plej-ofa odbojkaške Serije A, Trentino je na svom terenu savladao Moncu 3:1 i ponovo poveo u seriji.

Sada kompletni, sa Podraščaninom, Mikjeletom i Lavijom u postavi, svetski vicešampioni uspeli su i drugi put u seriji da odbrane domaći teren, pa će u nedelju (2. april) u Monci imati prvu meč loptu za polufinale.

Za razliku od dva prethodna duela, prvi set u meču broj tri dobili su gosti. Na krilima pobede u prethodnom meču, Monca je slavila rezultatom 25:22 i najavila potencijalno iznenađenje. Na žalost gostiju, to je bio ujedno i najneizvesniji set.

Uz veliku podršku sa tribina, u preostala tri dominirali su domaći odbojkaši. Monca je počela da greši, a Kazijski servisima da teroriše protivničke primače. U sjajnom ritmu, Trentino je sa 25:18, 25:19, 25:19 došao do vredne pobede i vođstva od 2:1 u seriji koja se igra na tri trijumfa.

Kod pobednika, kao po običaju, najefikasniji je bio 38-godišnji Matej Kazijski sa 21 poenom. Sjajnu partiju prikazao je Srećko Lisinac sa 12, dok se još uvek roviti Podraščanin zaustavio na šest. Na drugoj strani Belorus Vlad Daviskiba je zabeležio 19 poena.

Četvrti meč na programu je 2. aprila u Monci.