Zaksa šampion po deveti put u istoriji

Odbojka 14. maj 202217:21 0 komentara
Guliver image

Odbojkaši Zakse postali su šampioni Poljske po deveti put u istoriji jer su u finalnoj seriji pobedili ekipu Jastržebskog 3:1. U poslednjem meču Zaksa je trijumfovala maskimalnim rezultatom.

U prvom setu odmah je Zaksa nametnula svoj ritam, posebno su bili raspoloženi primači Aleksandar Šlivka i Kamil Semenjuk. Prvi set se završio rezultatom 25:23. U drugom delu igre gosti su bili još ubedljiviji, dobili su taj period 25:17, da bi u trećem, Jastrežebski reagovao pa je egal bio do 16 poena. Rezervni igrač Rafal Šimura je bio jedini raspoloženi kod domaćih, ali to nije bilo dovoljno da se rezultat preokrene.

Semenjuk je imao 18 poena, Šlivka 15, dok je Šimura takođe ostvario 15 poena kod poraženih.

Zaksa je posle pobede u finalu Kupa i polufinalu Lige šampiona, pobedila najvećeg rivala i u finalu poljskog šampionata.

Ovo je deveta titula Zakse u istoriji, a prva od 2019. godine.