Bogdanović se raduje Parizu: Strašni SAD, ali motivisan sam

Olimpijske igre 19. apr 202423:59 1 komentar
Bogdan Bogdanović
fiba.basketball

Košarkaš Atlanta Hoksa Bogdan Bogdanović je porazom od Čikaga u plej-inu završio najuepsšniju NBA sezonu u karijeri i već se okrenuo letnjim obavezama.

Odlični bek je uvek bio na raspolaganju državnom timu, a tako će biti i na predstojećim Olimpijskim igrama u Parizu kojima se Bogdanović baš raduje.

Povezane vesti

Nekadašnji igrač Partizana, Fenerbahčea i Sakramenta je oduševljen što će selekcija Sjedinjenih Država igrati u najjačem sastavu, ali Bogdan najavljuje napad na najsjajnije odličje, prenose mediji iz SAD.

Već sam motivisan za Olimpijske igre,“ rekao je Bogdanović tokom intervjua za završetak sezone.

To je poseban događaj. Posebna stvar. Ne verujem da ćemo ikada videti igrače koji će moći da se uporede sa ovima koji će predstavljati SAD. Tako da će biti stvarno zabavno otići tamo i takmičiti se protiv njih.

Srbija se poslednji put sastala sa selekcijom Sjedinjenih Država na Svetskom prvenstvu 2019. kada je slavila sa 94:89 u utakmici razigravanja od petog do osmog mesta. Bek Hoksa je tada postigao 28 poena.

STARSPORT photo Belgrade Serbia

Bogdanović i Srbija izgubili su od SAD u finalu Svetskog prvenstva 2014. i meču za zlatnu medalju na Olimpijskim igrama 2016. Ove godine dva tima koja imaju najviše ambicije sastaće se u grupnoj fazi, a možda i kasnije u Parizu, ako oda odguraju do same završnice.

Turnir u Francuskoj će biti drugi olimpijski za Bogdanovića koji će sa Orlovima pokušati da osvoji zlatnu medalju nakon nekoliko drugih mesta na velikim takmičenjima.

Pre dva leta imali smo cilj da se plasiramo na Svetsko prvenstvo. Tamo smo ciljali odlazak na Olimpijske igre. Uvek je tako. Sada želimo da se borimo za medalje. To je najveći događaj. Uzbuđen sam što ću biti deo toga i radujem se što ću se okupiti sa momcima i zabaviti se,navodi Bogdanovićeve reči Jurohups.

Srpski reprezentativac je NBA sezonu završio sa rekordom karijere od 16,9 poena uz 3,4 skoka i 3,1 asistenciju. Postao je igrač Atlante sa najviše ubačenih trojki u jednoj sezoni – 240.

U grupi sa Srbijom i SAD su još Južni Sudan i pobednik kvalifikacionog turnira u Portoriku (Meksiko, Obala Slonovače, Litvanija, Italija, Portoriko, Bahrein).