Sjajno NFL veče – pobede Bafala, Džetsa, Sijetla…

Ostali sportovi 2. okt 202223:38 0 komentara
Bafalo, Baltimor
Patrick Smith/Getty Images

Ekipa Bafalo Bilsa je posle sjajno odigranog drugog poluvremena slavila u Baltimoru 23:20 u sjajnom meču NFL šampionata.

Povezane vesti

Bilsi su se zahvaljujući porazu Majamija na prvom mestu Američke fudbalske konferencije izjednačio sa Dolfinsima sa učinkom 3-1.

Baltimor je posle pola časa igre imao 10 poena prednosti (20:10), međutim, Ravensi u nastavku utakmice nisu postigli nijedan poen štos u Bilsi iskoristili i fild golom Tajlera Basa u poslednjim trenucima duela došli do trijumfa 23:20.

Filadelfija je u derbiju pobedila Džeksonvil 29:21 i ostala je jedini tim u ligi sa maksimalnim učinkom posle četiri odigana meča.

Gosti su posle prve četvrtine vodili 14:0, ali su Iglsi uzvratili neverovatnim učinkom u drugom periodu i na odmor su otišli sa prednošću 20:14. Po tačdaun su zabeležili Harts, Sanders i Gejnvel. Sve dileme oko ishoda duela razrešio je Sanders drugim tačdaunom u meču za nedostižnih 29:14 na manje od deset minuta pre kraja utakmice.

Njujork Džetsi su do pobede u Pitsburgu 24:20 došli tačdaunom Hola u poslednjem napadu iako je malo ko verovao da mogu do preokreta kada su Stilersi početkom odlučujućeg perioda poveli sa 20:10.

Neizvesno je bilo i u Detroitu gde je Sijetl slavio 48:45, iako je malo nedostajalo da u poslednjoj deonici ispusti 11 poena prednosti, Dalas je pred svojim navijačima bio siguran protiv Vašingtona 25:10, a presudna je bila poslednja deonica koju su Kaubojsi dobili 10:0.

Njujork Džajantsi su na svom terenu pobedili Čikago, a u ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Atlanta – Klivlend 23:20, Hjuston – LA Čardžers 24:34 i Indijanapolis – Tenesi 17:24.