Beržeron brojao do četiri, strelac i Lučić

Hokej 5. nov 20219:28 0 komentara
Maddie Meyer/Getty Images

Noć u NHL karavanu obeležio je Patris Beržeron, napadač Bostona. U trijumfu svojih Bruinsa protiv Detroita 5:1, 36-godišnji Kanađanin je postigao četiri gola.

Seriju golova Beržeron je otvorio u 11. minutu prve deonice. Veteran je bio dva puta precizan i u drugoj trećini i doveo je Boston na nedostižnih 3:0. Sredinom treće trećine Rejmond je smanjio na 3:1, ali bilo kakvu neizvesnost je otklonio Rajli posle samo nekoliko sekundi i ponovo odveo ekipu iz Masačusetsa na plus tri.

povezane vesti

Tačku na meč stavio je Beržeron svojim četvrtim pogotkom na četiri minuta do kraja meča. Zanimljivo je da su ovo bili prvi golovi za kanadskog asa u ovoj sezoni.

Milan Lučić je pogodio za Kalgari Flejmse, ali njegov treći gol u sezoni nije bio dovoljan da njegova ekipa izbegne poraz od Dalasa 4:3 posle produžetka. Momak sa srpskim korenima izjednačio je skor na 1:1 sredinom druge deonice. Uspevali su Flejmsi dva puta da se vrate u igru, ali su na kraju ipak slavili gosti iz Teksasa preko Bena.

Trku sa rekordima nastavlja Aleksandar Ovečkin. U porazu Vašingtona od Floride 5:4, Rus je postigao jedan gol, ukupno deseti u sezoni, a čak 740. u NHL karijeri. Stigao je samo na pogodak do četvrtog mesta na večnoj listi, koje trenutno drži Bret Hal.

Florida, koja u sezoni ima učinak od devet trijumfa i samo jednog poraza, vodila je 4:1. Kapitalsi su se vratili i uveli meč u produžetak, ali je trijumf Pantersima doneo Finac Luostarinen u drugom minutu produžetka.

U ostalim mečevima ostvareni su sledeći rezultati: Pitsburg – Filadelfija 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 1:0), Toronto – Tampa Bej 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0), Otava – Vegas 1:5 (0:0, 1:3, 0:2), Montreal – Njujork Ajlandersi 2:6 (0:1, 0:4, 2:1), Kalgari – Dalas 3:4 (0:1, 2:1, 1:1, 0:1), Sijetl – Bafalo 5:2 (1:0, 1:2, 3:0), San Hoze – Sent Luis 3:5 (2:1, 1:3, 0:1).