Čeka se još jedan: Pantersi i Starsi u polufinalu plej-ofa

Hokej 18. maj 20249:14 0 komentara
Florida Panters
Rich Gagnon/Getty Images

Pjel-of u NHL ozbiljno se zahuktao. Ostalo je da saznamo još samo jednog polufinalistu nakon što su u noći između petka i subote do pretposlednjeg koraka u borbi za Stenli kup stigli Florida Pantersi i Dalas Stars.

Florida Pantersi su posao u četvrtfinalu protiv Boston Burinsa završili pobedom 2:1 u šestoj utakmici.

Poveli su Bruinsu u samom finišu prve deonice golom Zaka, da bi Pantersi preko Lundela došli do izjednačenja u 13. minutu druge trećine.

Minut i 33 sekunde pre kraja meča Forsling je postigao gol nakon koga je slavlje Pantersa moglo da počne.

U šestoj utakmici je rešena i serija između Dalas Starsa i Kolorado Avelanša. Tim iz Dalasa je upisao četvrtu pobedu nakon produžetka, 2:1.

Rantanen je u situaciji sa igračem više doneo Avelanšu prednost u šestom minutu druge trećine, a odgovor je stigao u drugom minutu poslednje deonice. Ben je bio strelac gola koji je, ispostavilo se, uveo meč u produžetke.

Dalasu su bila potrebna skoro 32 minuta da dođe do pobede. Dušene je bio čovek odluke!

Floridu u polufinalu čeka serija sa Njujork Rendžersima. Dalas čeka razrešenje serije između Vankuver Kanuksa i Edmonton Oilersa (Vankuver vodi 3:2).