Dalas produžio seriju, Golden najtsi imaju drugu „meč loptu“

Hokej 28. maj 20238:36 0 komentara
Vegas Golden najts, Dalas Stars
Reuters/Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports

Hokejaši Dalas Starsa produžili su bar još malo polufinalnu seriju sa Vegas Golden najtsima koji sada u seriji vode 3:2.

Dalas je kao gost slavio u petom meču serije i pobedu upisao rezultatom 4:2.

Poveli su Golden najtsi u 14. minutu prve deonice golom Ivana Barbaševa, a odgovor Starsa usledio je dva minuta kasnije u vidu pogotka Luka Glendeninga za izjednačenje.

Isticao je treći minut drugog perioda kada je Čendler Stivenson doneo novo vođstvo Vegasu, ali i ovoga puta je odgovor Starsa bio brz i efikasan. Novo izjednačenje doneo je Džejson Robertson.

A onda je Dalas zagospodario ledom u poslednjih 20 minuta.

Taj Delandre je bio heroj svog tima sa dva gola, u 11. i 13. minutu poslednje trećine za drugu pobedu u seriji koja se sada seli na led Dalasa, a šesti meč biće odigran u noći između ponedeljka i utorka.

Dominirali su i golmani oba tima na ovom meču. Hil je na golu Vegasa upisao 30 odbrana, od 34 šuta upućena ka njemu. Njegov kolega sa druge strane terena, Etinger, zaustavio je 27 od 29 šuteva.

U finalu pobednika ove serije čekaju Florida Pantersi koji su u polufinalu, u četiri meča, pobedili Karolina Harikejnse.