Florida na pobedu do Stenli kupa

Hokej 14. jun 20247:50 0 komentara
Bruce Bennett/Getty Images

Ostao je još samo jedan korak. Florida Pantersi savladali su i u trećem meču velikog NHL finala Edmonton, ovaj put 4:3 i nedostaje im samo još jedan pobeda da dođu do čuvenog trofeja nazvanog po Lordu Stenliju.

povezane vesti

Prva utakmica na EURO 2024 je u petak u 21.00. Da li ste pripremili svoj Snickers Fantasy tim?

Nije Ojlersima pomogao ni domaći led da nađu rešenje za sjajnu ekipu Pantera. Ponovo je presudio blickrig Floride ovaj put sredinom druge trećine.

Gosti su poveli pred kraj prve deonice preko Rajnharta, ali je domaće u život vratio na samom početku drugih 20 minuta Fogele.

Sve je rešeno u samo šest minuta druge trećine. Od devetog do 15. minuta mrežu Ojlersa su redom pogađali Tarasenko, Benet i Barkov i odveli Floridu na nedostižnih 4:1.

Uspeli su domaći u poslednjoj deonici da smanje zaostatak preko Broberga i Mekleoda, ali nisu imali snage da dođu makar do izjednačenja.

Prvu meč loptu Florida će imati u noći između subote i nedelje od dva časa posle ponoći, a domaćin ovog duela biće Edmonton.