Hokej 5. jan 20239:39 0 komentara
Hiko Hišije
Credit: Tim Fuller-USA TODAY Sports

U noći između srede i četvrtka odigrana su još tri susreta najjače Hokejaške lige na svetu (NHL).

Nju Džersi je kao gost deklasirao Detroit sa 5:1 i zabeležio drugi trijumf u poslednja tri meča za povratak na poziciju četiri na Istoku (51 bod). Red Vingsi, koji su u poslednje vreme zabeležili nekoliko dobrih rezultata, trenutno su na 11. poziciji u svojoj Konferenciji sa 39 bodova.

Sve do polovine meča vladala je potpuna neizvesnost u dvorani u Detroitu, a onda je Dagi Hemilton „otključao“ bravu domaćina, kada je posle bulija, sa nekih sedam-osam metara preciznim udarcem matirao „pokrivenog“ Finca Husa. Bila je to situacija sa igračem više na ledu, a treba još dodati da su u tom trenutku hokejaši Detroita imali 17, a Nju Džersija osam šuteva ka golu protivnika.

Već do kraja drugog perioda, mrežu Red Vingsa pogodio je i slavljenik Niko Hišijer, opet u situaciji sa igračem više i opet posle sjajnog udarca Dagija Hemiltona. Švajcarac, koji je to veče proslavio 24. rođendan, skrenuo je pločicu ispred golmana domaćih u gornji deo ugao gola.

U poslednjoj trećini Mekleod, Holc i Hjuz doveli su Nju Džersi u vođstvo od 5:0, da bi Rejmond dva minuta pre kraja postavio konačan rezultat.

Vitek Vaneček je samo nastavio sjajnu sezonu, pošto je i na ovom meču imao 32 odbrane, a posle utakmice svi su u redovima popularnih Devilsa hvalili timsku igru, koja im, kako rekoše, garantuje siguran prolaz ka plej-ofu.

Minesota nastavlja sa sjajnim partijama, pa je u januaru zabeležila i drugu pobedu, i to protiv učesnika Stenli kupa Tampe, sa 5:1. Sjajni ruki Kejlen Edison sa tri poena (gol i dve asistencije) i Kiril Kaprizov, strelac dva gola, bili su najzaslužniji za devetu pobedu Vajlda na poslednjih 11 mečeva.

Minesota sa 46 bodova zauzima peto mesto na Zapadu, a Tampa posle prvog poraza nakog četiri vezana trijumfa ima 49 bodova i zauzima petu poziciju na Istoku. Golman domaćih Filip Gustafson zaustavio je 34 udarca, ali je samo dva minuta pre kraja meča, morao da napusti led zbog bolesti! Zamenio ga je Mark-Andre Fluri, koji nije imao nijednu intervenciju. Zanimljivo da na drugoj strani terena nije bilo, takođe bolesnog golmana Andreja Vasilevskog, kojeg je menjao Brajan Eliot.

U poslednjem susretu dana, Anahajm je savladao Dalas sa 2:0, uz blistavo veče golmana Džona Gibsona, koji je za 24. „šat-aut“ u karijeri upisao 35 odbrana.

Mejson Maktaviš je postigao gol za 2:0 u 12. minutu, pošto je prethodno asistirao Adamu Henrikeu za prvi pogodak na meču. Anahajm je zabeležio tek 11. pobedu u sezoni i ima 26 bodova, ali je jasno da će svima biti tvrd orah u drugom delu šampionata. Dalas je ovim porazom, drugim uzastopnim, propustio priliku da se izjednači na vrhu Zapada sa vodećim Vegasom.