Hokejaši Srbije poraženi na startu SP za igrače do 18 godina

Hokej 18. apr 20249:28 0 komentara
Printscreen

U Poljskoj je u sredu počelo Svetsko prvenstvo za hokejaše do 18 godina, u Diviziji II B. Srbija je turnir na kome učestvuje šest reprezentacija započela porazom.

Srbija je u prvom meču, u sredu uveče, poražena od Holandije koja je pobedu upisala rezultatom 7:2.

Rezultati prvog kola:

Hrvatska – Rumunija 2:3
Velika Britanija – Poljska 4:6
Holandija – Srbija 7:2

Dva gola su Holanđani postigli u prvoj trenići, strelci su bili Van Belkom i Kopitonov.

U drugoj deonici su pogađali Kornelder i Noblese (oba u situaciji sa igračem više) i Vilkes za već velikih 5:0 pred poslednjih 20 minuta meča.

U nastavku su za Holanđane precizni bili i Rijmakers i Andringa, ali je i Srbija pokazala zube.

Golove za reprezentaciju Srbije postigli su sedamnaestogodišnji Maksim Vujović i Ognjen Martinović koji ima samo 14 godina.

U četvrtak Srbija u drugom kolu igra protiv domaćina Poljske. Meč počinje u 20 časova.

Hokejaški savez Poljske obezbedio je lajv strim prenose preko svog YouTube kanala.