Mekinon odveo šampionski tim Avalanša u plej-of

Hokej 5. apr 20239:53 0 komentara
Nejtan Mekinon
Credit: Neville E. Guard-USA TODAY Sports

U noći između utorka i srede, odigrano je još 11 mečeva NHL šampionata. Sama je završnica ligaškog dela takmičenja, pa se iz dana u dan uvećava broj timova, koji će nastupiti u doigravanju i nastaviti borbu za Stenli kup.

Aktuelni šampion Kolorado Avalanš, pobedom u San Hozeu, obezbedio je mesto u plej-ofu, kao dvanaesta (od šesnaest) ekipa, kojoj je to pošlo za rukom. Zanimljivo je i to da su popularne „lavine“ trijumfom u „SAP Centru“ izbile na prvo mesto Centralne divizije, ali sa istim brojem bodova (98), koliko imaju drugoplasirani Dalas i trećeplasirana Minesota.

U pobedi (4:3), koju je doneo baš on u produžetku, Kanađanin Nejtan Mekinon je postigao dva gola i dodao asistenciju. Na taj način, stigao je do 100. poena, peti put u karijeri, kada je ligaški deo takmičenja u pitanju.

Miko Rantanen i Devon Tevs su dodali po dve asistencije, a Avalanši, koji su mesto u plej-ofu osigurali i zbog poraza Kalgarija od Čikaga, imali su i raspoloženog golmana Aleksandra Georgijeva, koji je upisao 28 odbrana.

U ekipi San Hozea, koji će sezonu završiti pri dnu tabele Zapadne konferencije, Kevin Laban je postigao dva gola, Logan Kotjur dodao dve asistencije, a Kapo Kahkonen je imao 38 odbrana.

Velika bitke vode se za „specijalnim pozivnicama“ i poslednjim mestima u plej-ofu. Florida je noćas najviše profitirala, pobedom na svom ledu protiv Bafala, rezultatom 2:1. Aleks Lion je imao 39 odbrana i bio je pravi bedem na golu Pantera u „Fla Lajv Areni“.

Metju Tkačuk je postigao pobedonosni gol početkom treće trećine, Bred Montjur je dodao dve asistencije, a Florida je upisala četvrtu uzastopnu pobedu i oživela šanse da će se dokopati doigravanja. Bafalo je porazom izgubio korak sa upravo Pantersima i Ajlandersima, u borbi za poslednje mesto u plej-ofu.

Još jednu važnu pobedu upisao je Sijetl, posle preokreta u „Rodžers Areni“ u Vankuveru. Iako su Kanaksi poveli sa 2:0 u 14. minutu, Krejkeni su na kraju trijumfovali rezultatom 5:2.

Džordan Eberle je postigao gol i dodao asistenciju, ali je snaga Sijetla na ovom meču bila sjajna timska igra. „Krakeni“ su baš blizu doigravanja, jer imaju sedam bodova više i meč manje u odnosu na najveću pretnju u ovom trenutku, ekipu Kalgarija.

Karolina je postala drugi tim sa 50 i više pobeda u sezoni, a Rod Brindamur treći trener u istoriji „franšize“ sa tim učinkom. Harikejnsi su na svom ledu savladali Otavu sa 3:2, golom Martina Nečasa u poslednjem minutu produžetka, posle sjajnog dodavanja Seta Džarvisa.

Bio je to četvrti gol Nečasa u produžetku ove sezone, a sedmi u karijeri, na 280. NHL utakmici. Bredi Skjei i Jesperi Kotkanijemi su postigli po gol i dodali asistenciju, Stefan Nosen je upisao dva dodavanja, a Anti Ranta 26 odbrana za treću uzastopnu pobedu Karoline, koja je sada na tri poena prednosti u odnosu na Nju Džersi Dejvilse.

Novim porazom, trećim uzastopnim, Otava je sve dalje od plej-ofa, koji će doneti jedna od dve „vajld-karte“ na Istoku.

Detroit je deklasirao slabašni Montreal u „Bel Centru“ i pobedom od 5:0 nastavio sa odličnim partijama u završnici sezone.

Vile Huso je sa 24 odbrana na najlepši način obeležio povratak među stative posle povrede, a ovo je bio njegov četvrti „šataut“ u sezoni i sedmi u NHL-u.

Dejvid Peron je postigao dva gola i dodao asistenciju, dok su Džordan Esterle i Oli Mata upisali po dve asistencije. Red Vingsi su na osam bodova od plej-ofa, pet mečeva do kraja i njihova misija u borbi za doigravanje ipak je nemoguća.

Sa druge strane, najtrofejnija „franšiza“ u istoriji Lige, ekipa Montreala, prolazi kroz težak period. Nisu postigli gol 121 minut, imaju samo četiri pobede na poslednjih 18 utakmica i nalaze se na pretposlednjem mestu Istočne konferencije.

Ostali rezultati: Nju Džersi – Pitsburg 5:1, Toronto – Kolambus 4:2, Nešvil – Vegas 3:2 (pp), Sent Luis – Filadelfija 4:2, Kalgari – Čikago 3:4, Los Anđeles – Edmonton 1:3.