NHL: Rendžersi na pobedu od polufinala, Dalas izjednačio

Hokej 10. maj 20249:40 0 komentara
Njujork Rendžers
Bruce Bennett/Getty Images

Njujork Rendžersi su nadomak polufinala plej-ofa NHL, Dalas Starsi izjednačili u seriji sa Koloradom.

Hokejaši Njujork Rendžersa upisali su u noći između četvrtka i petka i treću pobedu u četvrtfinalnoj seriji sa Karolina Harikejnsima. Ovoga puta u gostima i to nakon produžetaka – 3:2.

Prva trećina, koju su obeležile grubosti i brojna isključenja na obe strane, pripala je Karolini koja je povela golom Gancela u 11. minutu.

Rendžersi su izjednačili u devetom minutu druge deonice, golom Krejdera i to u situaciji sa igračem manje, a poveli su u sedmom minutu trećeg perioda preko Lafrenijera.

Minut i 36 sekundi do kraja Svečnikov je doneo Karolini izjednačenje i produžetak.

Sve je u ovom duelu rešeno golom Panarina nakon minut i 43 sekudne igre u produžetku.

Golman Rendžersa, Igor Šesterkin upisao je na dva prethodna meča ukupno 99 odbrana!

Karolina će biti domaćin i u četvrtom meču koji se igra 12. maja i u kome bi Rendžersi mogli da izbore plasman dalje.

Nakon što je poražen u prvom meču serije protiv Kolorado Avelanša na svom ledu, u drugom je Dalas Stars uspeo da izjednači na 1:1 i to pobedom 5:3.

Poveo je Dalas u 15. minutu prve deonice, u pauer plej situaciji, preko Haiskanena. Do kraja druge trećine bilo je već 4:0, a u drugom periodu su golove za Dalas redom davali Hainz, Haiskanen (PP) i Seguin u situaciji sa igračem manje.

Avelanš je zablistao u trećem delu meča. Kiviranta u petom, Duhaime u devetom i Ničuškin u 17. minutu smanjili su na 4:3 i uneli pravu neizvesnost u meč.

Sve je na kraju rešeno golom Lindela na 21 sekundu pre kraja i to pogotkom na prazan gol.

Treći meč se igra 12. maja, a serija se seli u Kolorado.