NHL 6. apr 20219:40 0 komentara
Josh Anderson
Paul Chiasson/The Canadian Press via AP

U Nacionalnoj hokejaškoj ligi su pobede u noći između ponedeljka i utorka ostvarili Montreal, Kolorado, Toronto, Arizona, Vegas, Vinipeg i Filadelfija.

Montreal je dobio po četvrti put ove sezone ekipu Edmontona, a Oilersi u ovom duelu kanadskih timova imaju samo jedan trijumf. Mislili su Oilersi da će biti ovo bolji duel za njih jer su vodili 2:0 posle dve trećine golovima Devina Šora i Darnela Nursa, ali su Džoš Anderson i Tomas Tatar izjednačili za pet i po minuta trećeg perioda. U produžetku je Erik Stal postigao gol početkom petog minuta i doneo pobedu Montrealu.

U još jednom meču kog ste mogli da gledate na Sport Klubu Arizona je bila bolja od Los Anđeles Kingsa 5:2. Majkl Banting sa dva i Derik Brasard sa jednim golom je doneo vođstvo Kojotima 3:0 posle samo sedam i po minuta igre. Smanjio je Dru Douti i to golom koji je asistirao Slovenac Anže Kopitar. Njemu je to 32. asistencija u sezoni. Banting je došao i do het trika u drugoj trećini, da bi u trećoj po gol dali Atansiju za Kingse i Kristijan Dvorak za Kojote.

Toronto je još jednom slavio protiv Kalgarija 5:3. Speca i Metjus su doneli vođstvo Torontu, a izjednačili su Mangiapan i BAklun. Simonds je u trećem periodu opet doneo prednost Torontu, da bi još jednom izjednačio BAklund, ali je u istom minutu i Oston Metjus opet doneo vođstvo Mejpl Lifsima. Ni dva minuta nije prošlo a Džon Tavares je postavio konačnih 5:3.

Kolorado je bio bolji od Minesote 5:4 u meču koji je samo rezultatski delovao neizvesno. Vodeći tim Zapada je imao prednost 4:1 posle dve trećine. Mekinon, Burakovski, Sad i Komper su davali golove za Avalanš, a Rajan Hartman je bio strelac tada za Minesotu. Drugi gol za „divljinu“ je dao Nik Bjugstad, ali je Gabrijel Landeskog vratio tri gola viška Koloradu. Do kraja je Minesota smanjila preko Johansona i Fijale.

Vegas je bio ubedljiv protiv Sent Luisa 6:1 golovima, Noseka, Martinesa, koji je bio dvostruki strelac, zatim Kerijera, Marčesoa i Nikolasa Hoga, dok je Tajler Bozak jedini dao gol za Bluse.

Flajersi su u produžetku slavili protvi Bruinsa, a bio je to meč pun preokreta. Prvo je Fila vodila golom Konecnog, preokrenuli su Kulman i Bergeron, da bi Šon Kutrije izjednačio u trećoj trećini. Trevis Sanhajm je doneo trijumf Flajersima u četvrtom minutu produžetka.

Vinipeg je dobio Otavu 4:3, a Džetsi su bezbedno ušli sa vođstvom 4:1 u treću trećinu. Dubua, sa dva gola, Lauri i Kajl Konor su doneli tu prednost Vinipegu, dok su Dzingel, Noris i Braun bili strelci za Senatore.