NHL: Nadmoć Bruinsa, Najtsi u finišu do četvrte u nizu

NHL 17. feb 20238:00
Boston Bruins
Photo by Brett Carlsen/Getty Images

Hokejaši Boston Bruinsa nastavljaju sa odličnim partijama ove sezone, pošto su deklasirali Nešvil sa 5:0 u gostima.

Golman Džeremi Svejman ima 28 odbrana, to je drugi put u sezoni i sedmi u karijeri da nije primio nijedan gol. Na drugoj strani, videli smo petoricu različitih strelaca: Maršand, Smit, Beržeron, Forbort i Frederik.

Bruinsi su prvi na istoku sa 87 bodova, sedam više od Karoline, koja je savladala Montreal sa 6:2.

Set Džarvis upisao je svoj prvi het-trik u NHL, Sebastijan Aho imao je po gol i asistenciju, dok je tri asistencije zabeležio Andrej Svečnikov. Presudila su tri gola u prvih pet minuta trećeg perioda, nije posle toga bilo povratka Kanejdijensima.

Hurikensi su uvećali prednost u odnosu na Nju Džersi, pošto su Devilsi izgubili od Sent Luis Bluza sa 4:2. Džordan Binington imao je 34 odbrane, a Brejden Šen i Džordan Kajru imali su po gol i asistenciju. Haula i Merser bili su strelci za Devilse.

Vinipeg Džetsi propustili su šansu da stignu Dalas Starse na čelu zapada, pošto su izgubili Kolambus Blu Džeketsa sa 3:1. Patrik Lejn imao je po gol i asistenciju, dok je golman Jonas Korpisalo zabeležio 37 odbrana.

Vegas Golden najtsi zabeležili su četvrti uzastopni trijumf, ovoga puta nad San Hoze Šarksima sa 2:1, a odlučujući gol postigao je Vilijam Kerijer na 18 sekundi do kraja.

U preostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Vašington – Florida 3:6, Kalgari – Detroit 2:5 i Sijetl – Filadelfija 6:2.