Novi poraz Mejpl lifsa, Pingvini ispratili Kartera u penziju

Hokej 18. apr 202410:01 0 komentara
Reuters/Dennis Schneidler-USA TODAY Sports

Četiri utakmice su u noći između srede i četvrtka odigrane u NHL. Pobede su upisali Njujork Ajlendersi, Tampa Bej Lajtning, Dalas Stars i Arizona Kojotsi.

U duelu sa najviše golova Tampa Bej Lajtning su na svom ledu savladali Toronto Mejpl lifse kojima je ovo bio četvrti vezani poraz. Lajtning je slavio rezultatom 6:4.

Nakon nešto više od šest minuta igre, Lajtning je golovima Pola i Kučerova vodio 2:0. Rivs je u 14. minutu smanjio na 2:1.

Druga deonica je u potpunosti pripala domaćinu. Dukler, Point i Hagel su se pobrinuli da Lajtning pred završnu deonicu vodi 5:1.

Dženot je u 12. minutu trećeg perioda pogodio za 6:1, a sam finiš meča pripao je gostima.

Brodi, Holmberg i Tavares su pogađali mrežu i tako bar ublažili neminovan poraz svog tima.

Njujork Ajlendersi su pred svojim navijačima pobedili Pitsburg Pingvinse 5:4. Gol odluke postigao je pet i po minuta pre kraja meča Holmsptrom, a Krozbi je na 30 sekundi do kraja promašio penal koji je Pingvinsima mogao da donese produžetak. Džef Karter je ovim porazom Pingvinsa završio svoju profesionalnu karijeru.

Dalas Stars je nakon penala pobedio Sent Luis Bluz 2:1 dok su Arizona Kojotsi bili sigurni protiv Edmonton Oilersa i slavili rezultatom 5:2.