Pingvinsi presekli seriju poraza, Oilersi posle produžetka

Hokej 23. mar 20239:27 0 komentara
Pitsburg Pingvins
Reuters/Ron Chenoy-USA TODAY Sports

Dva duela odigrana su u NHL u noći između srede i četvrtka, a pobede su upisali Pitsburg Pingvinsi i Edmonton Oilersi.

Posle šest vezanih pobeda, Kolorado Avelanš je doživeo poraz. Bolji su, i to kao gosti, bili Pitsburg Pingvinsi koji su tako presekli seriju od četiri poraza. Pingvisni su slavili rezultatom 5:2.

Na prvi od sedam golova koliko smo videli na meču čekalo se do drugog minuta druge trećine kada su Pingvinis poveli preko Krozbija.

Tri minuta kasnije, gosti koriste situaciju sa igračem više, a Guntzel pogađa za 2:0.

Smanjio je Kamper zaostatak Avelanša, ali je ponovo za domaće koban bio igrač manje. Karter je na pet i po minuta do kraja druge deonice pogodio i ponovo Pingvinse vratio na dva gola prednosti.

Toues je vratio domaće u život na polovini treće trećine u pauer plej situaciji, ali Karter postiže drugi gol na meču, a za konačnih 5:2 na 19 sekundi do kraja, na prazan gol, pogađa Rast.

Pingvinsi su osmi na Istoku sa skorom 35-36, Avelanš je šesti na Zapadu uz 41 pobedu i 29 poraza.

Edmonton Oilersi su na svom ledu, ali posle produžetka, savladali Arizona Kojotse 4:3.

Igralo se gol za gol, a poveli su domaći preko Mekdejvida u šestom minutu. Iskoristili su u finišu prve deonice gosti igrača više i izjednačili golom Džeroma Mosera.

Na početku druge, pa i na početku treće trećine Keler je donosio vođstvo Kojotsima. Oba puta je uzvraćao Nadžern-Hopkins i meč je otišao u produžetak.

Samo minut i po bio je potreban Mekdejvidu da drugom pogotkom na meču na kraju donese svom timu trijumf.

Oilersi na petom mestu Zapada imaju 41 pobedu i 21 poraz, Kojotsi su 13. u istoj konferenciji sa skorom 27-45.