Severstalj u meču sa 11 golova bolji od Neftehimika

Hokej 16. okt 202118:31 0 komentara
hokej na ledu
Shutterstock, Inc

U subotu su u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi odigrana tri meča. Pobede su slavili Severtsalj, Avangard i Dinamo iz Rige.

U najefikasnijem meču dana Severtsalj je nakon produžetka savladao Neftehimik 6:5.

Za samo šest minuta i 13 sekundi igre domaćin je stekao tri gola prednosti. Redom su pogađali Kodola, Natinen i Makejev.

Početkom drugog perioda Kairuljin je smanjio zaostatak Neftehimika, ali su Kodola i Natinen ponovo bili precizni u nastavku za vođstvo Severstalja pred odlučujućih 20 minuta 5:1.

A u odlučujućoj trećini potpuna dominacija gostiju iz Nižnjekamska donela je izjednačenje. Klok, Knot, Mitjakin i Kairuljin bili su strelci.

Samo 125 sekundi igre u produžetku dovoljno je bilo domaćina da golom Liske dođu do pobede.

Dinamo iz Rige slavio je u Podolsku na gostovanju Vitjazu 4:3, a Avangard je na svom ledu bio bolji od Sibira 4:3.