Hokej 25. mar 20239:11 0 komentara
Kent Džonson
Credit: D. Ross Cameron-USA TODAY Sports

Bafalo Sejbers, Kolumbus Blu džekits i Kolorado Avelanš slavili su pobede u NHL u noći između petka i subote.

Petoplasirani tim Zapada, Kolorado Avelanš slavio je na svom ledu protiv Arizona Kojotsa kojima je ovo treći vezani poraz. Domaćin je pobedu upisao rezultatom 3:1.

Na prvi gol se čekalo skoro 13 minuta, a Avelanš je poveo preko Mekinona u situaciji sa igračem više. Na minut i tri sekunde do kraja prve deonice Kojotsi su uzvratili preko Kelera i rezultat 1:1 bio je na snazi sve do sedmog minuta treće trećine.

Makar je tada doneo Avelanšu prednost, a konačan rezultat postavio je Komper. Ponovo su domaći iskoristili pauer plej situaciju. Mekinon, koji igra u vrhunskoj formi, završio je meč sa tri poena (1+2).

Avelanš su sa 90 bodova na samo dva boda zaostatka za Dalasom, vodećim timom Centralne divizije, dok su Kojotsi na 66 bodova, miljama daleko od doigravanja.

Kolambus Blu džekitsi su na svom ledu, posle produžetka, savladali Njujork Ajlenderse 5:4, čime su pokvarili posao Ostrvljanima u borbi za plej-of. Najslabija ekipa Lige je na taj način zabeležila i drugu uzastopnu pobedu, a zvezda večeri bio je 20-godišnji „ruki“ Kent Džonson, koji je golom za 3:2 zapalio „Nejšnvajd Arenu“.

Solo-akcija mladog Kanađanina i pogodak u stilu „lakros“ zvezda ne viđa se tako često, pa Vam predlažemo da ga pogledate u ovom videu. Zanimljivo da je isti takav gol Džonson postigao nedavno na Svetskom juniorskom prvenstvu, na kojem je njegova selekcija osvojila zlatno odličje.

Pobedu su kod kuće slavili i Bafalo Sejbrsi, koji su bili bolji od favorizovanih Nju Džersi Devilsa – 5:4.

Sjajni Aleks Tah je postigao dva gola i dodao asistenciju, a Bafalo je prekinuo seriju od četiri poraza.