Hokej 29. nov 20239:18 0 komentara
Konor Mekdejvid
Jason Franson/The Canadian Press via AP

Odigrano je deset mečeva NHL šampionata, u noći između utorka i srede.

Novi poraz, još jedan na penale, doživela je šampionska ekipa Vegas Golden Najtsa, koja je osvojila „samo bod“ u „Rodžers Plejsu“ u Edmontonu. Istini za volju, posle svega što se događalo na ledu, tokom regularnog toka meča i produžetka, gosti mogu da budu zadovoljni i bodom, ali peti poraz u poslednjih šest mečeva zabrinjava.

Poveo je Edmonton u 14. minutu, golom Sema Gagnera, ali su gosti izjednačili na početku druge trećine (22. minut), zahvaljujući spretnom Marku Stonu. Nedugo zatim (26. minut) dojučerašnji član Vegasa, a sada udarna igla Ojlersa, Šveđanin Matijas Janmark trese mrežu gostiju (2:1), ali je 40 sekundi kasnije Majk Amadio izjednačio na 2:2 (26. minut).

U završnici drugog perioda činilo se da su domaći prelomili meč u svoju korist, kad su golovima Konora Mekdejvida (28) i Ivandera Kejna (38), doneli dva gola viška Edmontonu. Međutim, gosti se nisu predavali, pa su u 54. i 58. minutu došli do izjednačenja (4:4), golovima Bena Hatona i Kigena Kolesara.

Prilikom izvođenja kaznenih udaraca, za domaće su pogodili Mekdejvid i Nadžent-Hopkins, dok su Marčeso i Ajhel bili neprecizni na drugoj strani.

Vredno je zabeležiti i sjajnu seriju pobeda ekipe Nešvil Predatorsa, koja je posle produžetka slomila otpor Pitsburga – 3:2. Gol odluke, za šestu pobedu u nizu i skok na osmo mesto Zapadne konferencije, postigao je Filip Forsberg, što je bio njegov 12 pogodak (ima i 15 asistencija) od početka sezone.

Nju Džersi se pomera s mrtve tačke, pobedom nad njujorškim Ajlandersima, rezultatom 5:4. Ostrvljani su vodili 4:2 uoči poslednje trećine, ali su Hjuz, Hišijer i konačno Kartin Lazar doneli preokret i pobedu Đavolima. Trenutak odluke dogodio se na 23 sekunde pre kraja meča, na oduševljenje 16 hiljada gledalaca u Prudenšl centru.

Posle kaznenih udaraca završen je i meč između Toronta i Floride. Derbi Istoka pripao je domaćim Mejpl Lifsima, koji su u šestoj penal seriji stigli do trijumfa. Pogodio je Noa Gregor, a promašio na drugoj strani Nik Kazins za 2:1.

Karolina je protunjala Filadelfijom (4:1), upisala četvrtu pobedu u poslednjih pet mečeva i stigla do četvrte pozicije na Istoku.

Rezultati svih mečeva u noći između utorka i srede: Nju Džersi – Njujork Ajlanders 5:4, Toronto – Florida 2:1 posle penala (1:1), Filadelfija – Karolina 1:4, Minesota – Sent Luis 3:1, Nešvil – Pitsburg 3:2 posle produžetka (2:2), Vinipeg – Dalas 0:2, Čikago – Sijetl 4:3, Arizona – Tampa Bej 3:1, Edmonton – Vegas 5:4 posle penala (4:4), Vankuver – Anahajm 3:1.