Fenerbahče ubedljiv, Ezačibaši Tijane Bošković bez snage

Odbojka 15. apr 202419:51 0 komentara
tvf.org.tr

Odbojkašice Fenerbahčea su sa ubedljiih 3:0 (25:18, 25:19, 25:22) savladale Ezačibaši u trećoj utakmici finalne serije turskog prvenstva i tako povele 2:1 u seriji.

Za razliku od prve dve utakmice, u trećoj je izostala neizvesnost. Posle manje od 48 sati ekipa Ezačibašija nije imala dovoljno energije za novi trijumf nad aktuelnim šampionkama.

Već na startu utakmice ekipa Stefana Lavarinija stekla je ubedljivu prednost i od rezultata 2:2 nije više ispuštala vođstvo. U drugom delu igre viđena je identična slika, nastavili su se problemi na prijemu gostujuće ekipe, pa je zbog toga Voronkova zamenila Aleksu Grej.

Tijana Bošković je u prva dva seta osvojila samo sedam poena što dovoljo govori o slaboj igri kompletne ekipe. Trener „Tigrica“ Ferhat Akbaš tražio je dobitnu postavu, promenio je dizača i rotirao srednje blokere i tek je u trećem setu njegova ekipa uspela da parira.

Ezačibaši je po prvi put na utakmici poveo u poslednjoj deonici i to rezultatom 15:14. Imale su gošće dve kontre pri vođstvu 20:18, nisu ih iskoristile i usledila je kazna i pet uzastopnih poena Fenerbahčea, nakon čega povratka više nije bilo.

U pobedničkoj ekipi blistala je kapiten Eda Erdem sa 18 poena, dok je jedan više upisala Melisa Vargas. Bojana Drča je odlično razigravala saigračice i osvojila tri poena. Na drugoj strani, Tijana Bošković je deset od svojih 17 poena osvojila u trećem setu i bila jedina dvocifrena u svom timu. Jovana Stevanović je meč okončala sa četiri poena. Četvrta, možda i odlučujuća utakmica na programu je u četvrtak od 17.00 uz direktan prenos na Sport klubu 3.