Jedinstvo u finalu, Železničar izborio majstoricu

Odbojka 12. apr 202421:43 0 komentara
OSS

Poznat je prvi finalista plej-ofa Superlige Srbije za odbojkašice. Jedinstvo je i u drugom duelu polufinalne serije savladalo Crvenu zvezdu, ovog puta kao gost 3:1. U drugoj polufinalnoj seriji je rezultat izjednačen pošto je Železničar u Lajkovcu bio bolji od TENT 3:0.

Jedinstvo nastavlja pohod ka triploj kruni. Zvezda nije imala ni najmanje šanse protiv prvoplasirane ekipe iz ligaškog dela.

Prva dva seta Pazovčanke su dobile 25:21 i 25:17. Crveno-bele su u trećem setu pokazale znake života i dobile ga 25:16. Ali to je samo odložilo neminovno, pošto je Jedinstvo u četvrtom setu slavilo ubedljivo 25:17 za plasman u finale.

U pobedničkom timu Branka Tica zabeležila je 21 poen, a Minja Osmajić 17. Na drugoj strani najefikasnija bila je Malgoržata Jašek sa 17 poena, ujedno je bila i jedina dvocifrena.

Jedinstvo će malo da sačeka da vidi ko će biti rival u finalu. Pošto će se igrati majstorica u drugoj polufinalnoj seriji. Železničar je u Lajkovcu savladao TENT 3:0 (25:15, 25:22, 25:20) tako da se serija vraća u Obrenovac.

Kod Železničara Vanja Ivanović je bila najefikasnija sa 14 poena, dok je Ljubica Milojević zabeležila dva manje. Na drugoj strani Mina Mijatović jedina je bila dvocifrena sa 17 poena.