LŠ: Sjajna Tijana Bošković obezbedila Ezačibašiju prednost

Odbojka 21. feb 202420:10 0 komentara
Tijana Bošković
cev.eu

U prvom susretu četvrtfinala Lige šampiona za odbojkašice Ezačibaši je savladao u Istanbulu Skandići 3:2 (23:25, 25:21, 24:26, 25:17, 15:10).

Sjajna utakmica u Istanbulu, dostojna epiteta jednog od derbija runde. Na kraju, posle velike borbe i preokreta, pobedu je zabeležio Ezačibaši posle pet setova. Naravno, imaće težak zadatak ekipa Tijane Bošković da u Italiji osvoji makar dva seta, što bi bilo dovoljno za zlatni set.

Vodio je italijanski tim, predvođen Majom Ognjenović, dva puta. Posle prvog seta koji je dobio 25:23. Uzvratio je domaćin 25:21, pa je potom još jedan neizvestan set otišao na stranu gostujuće ekipe – 26:24.

Ipak, nisu se dale aktuelne svetske šampionke. Sjajna dva seta, prvo četvrti, koji su dobile 25:17, a potom i peti 15:10, donela su minimalnu, ali ipak vrednu pobedu.

Najzaslužnija za pobedu Ezačibašija bila je, po ko zna koji put, kapiten ekipe Tijana Bošković. Vedeta reprezentacije Srbije zabeležila je čak 31 poen. U domaćem timu nije igrala Jovana Stevanović.

Revanš u Firenci na programu je 28. februara.