Odbojkaši Srbije doživeli su i treći poraz u Ligi nacija. Selekcija Poljske savladala je ekipu Georgea Krecua sa 3:0, po setovima 25:21, 25:20, 25:23. Meč je trajao 76 minuta i protekao je u znaku evropskih šampiona, koje sa klupe vodi Nikola Grbić.
Odbojkaši Srbije sa bilansom 1-3 vraćaju se iz kineskog Sijana, sa prve nedelje Lige nacija. Posle pobede nad Turskom i poraza od Kine i Japana, naša selekcija izgubila je i meč od Poljske, još jedan maksimalnim rezultatom.
Nije bilo puno prilika na ovom susretu za selekciju Srbije, koja je igrala bez rovitog Nikole Jovovića. U prva dva seta Poljaci su bili kvalitetniji, precizniji, a Srbija nedovoljno dobra na servisu i posebno u bloku i odbrani. Kevin Sasak je dominirao u napadu, a sjajno su igrali i poljski srednji blokeri.
Malo bolja situacija viđena je u trećem setu, nakon ulaska Dušana Nikolića, ali je u neizvesnoj završnici selekcija Poljske ponovo bila za nijansu bolja, što joj je bilo dovoljno za maksimalan trijumf.
Kevin Sasak je osvojio 14, Mateuš Poremba 12, a Artur Šalpuk 10 u pobedničkom timu, dok je Veljko Mašulović upisao 10, a Marko Ivović devet u selekciji Srbije.
Superliga Srbije
Bundesliga
Premier League
Champions League
Europa League
Conference League
Euroleague
ABA liga
Srbija KLS
NBA
Eurocup
Eurobasket 2025
US Open
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
ATP
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC















Koje je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare