Poljaci stigli do polufinala, favoriti preživeli

Odbojka 15. apr 202420:23 0 komentara
Jakub Bucki

Po ubrzanom sistemu Poljaci igraju završnicu Plus lige. Četvrtfinalni dvoboji plej-ofa su iza nas, favoriti su izborili plasman u polufinale, ali bilo je više nego zanimljivo.

Šampionska četa Jastšembski Vengijela, sa dve pobede za tri boda, eliminisala je osmoplasirani Olštin. Posle 3:0 u prvom meču, u revanšu su timu Marsela Mendesa trebala dva seta, ali je Olštin dobio prvi period i na neki način iskomplikovao situaciju. Ipak, domaćin je uz veliku podršku sa tribina, dominirao u naredna dva seta i kad je poveo sa 2:1 bilo je jasno da će zaigrati u polufinalu.

Žan Patri je u domaćem timu osvojio 13 poena, dok su Šimura i Huber dodali po 11. Kod gostiju iz Olština, Brazilac Alan Souza je upisao 13 poena.

Povezane vesti

Protivnik Jastšembskom u polufinalu biće ekipe Resovije iz Žešuva. Crveno-beli su u prvom meču u Gdanjsku trijumfovali sa 3:2, a u revanšu u svojoj dvorani izgubili prvi set, a onda u drugom preživeli ogroman pritisak gostiju (7:11) i na kraju i neizvesnoj završnici stigli do izjednačenja, što im je otvorilo put ka novoj pobedi (3:1).

U ekipi iz Žešuva blistao je Jakub Bucki, koji je sjajno zamenio povređenog Stefana Bojera i upisao 24 poena od čega čak 11 direktno sa servisa, što je novi rekord Plus lige po broju asova po meču. Bucki je u četiri seta servirao čak 34 puta!

Tori Defalko je dodao 18, a Jasine Luati 16. Kod gostiju iz Gdanjska, Kevin Sasak je osvojio 20 poena, a Pjotr Orčik 15.

Varta je još u subotu preživela „pakao“ u svojoj dvorani, jer je posle pobede nad Stalom u Nisi od 3:0, izgubila prva dva seta, pa su gosti pripretili igranjem „zlatnog seta“. Ipak, ekipa iz Zavjirča je u nastavku zaigrala puno bolje. U četvrtom setu su se domaći vratili posle 9:13, a kad su izjednačili na 2:2 bilo je jasno da će zaigrati u polufinalu.

Vartu je do pobede od 3:2 predvodio Bartoš Kvolek sa 19 poena. Sledili su ga Mateuš Bjenjek sa 16 i Trevor Kleveno sa 13 poena. Kod gostiju iz Nise, Maćej Muzaj je stao na 16 poena, Zuheir El Grauji je dodao 14.

Protivnik Varte u polufinalu biće Projekt iz Varšave, koji je tek nakon „zlatnog seta“ eliminisao LUK iz Lublina, i to posle 0:3 i 0:3 u oba meča! Izvukli su se na kraju momci iz prestonice, dobili su „zlatni set“ 15:12 i prošli u završnicu.

Linus Veber je osvojio 12 poena, Artur Šalpuk 10, a Andžej Vrona devet. Gostima nije pomogao ni fantastični Damjan Šulc, koji je osvojio 22 poena.

Rezultati četvrtfinala plej-ofa: (1) Jastšembski Vengijel – (8) Olštin 3:0 i 3:1, (2) Varta Zavjirče – (7) Stal Nisa 3:0 i 3:2, (3) Projekt Varšava – (6) LUK Lublin 3:1 i 0:3 (zl. set 15:12), (4) Resovija Žešuv – (5) Trefl Gdanjsk 3:2 i 3:1.

Parovi polufinala: Jastšembski Vengijel – Resovija, Varta Zavjirče – Projekt Varšava.

Prvi meč između Projekta i Varte iz Varšave, imaćete priliku da gledate u sredu od 20:30 časova.