Poraz od Japana, Srbija iza Kube u borbi za Olimpijske igre

Odbojka 23. maj 202423:45 16 komentara
Odbojkaška reprezentacija Japana
en.volleyballworld.com

Odbojkaši Srbije doživeli su prvi poraz u ovogodišnjem ciklusu Lige nacija. Bolji od Orlova u Rio de Žaneiru bio je Japan, koji je slavio maksimalnim rezultatom 3:0 (25:20, 25:16, 25:22).

Za Srbiju ovogodišnja Liga nacije važna je jer se boduje za FIVB rang listu, koja će dati preostalih pet učesnika Olimpijskih igara. Do meča sa Japanom Srbija je zauzimala poslednje mesto među tim selekcijama, ali ubedljiv poraz od Samuraja koštao ju je (za sada) tog mesta, na kojem se sada nalazi Kuba.

Videlo se još jednom da Japanci nisu slučajno četvrta reprezentacija na toj listi. Iako bez dve najveće zvezde Samuraji su od samog starta tačno znali šta žele i kako to da ostvare.

U prvom setu Japan je bio u vođstvu sve vreme i na kraju taj set dobio 25:20. U drugom i trećem setu Srbija je bila u vođstvu do 10. poena. A onda bi nastajao preokret. I to u velikim serijama. U drugom setu Japanci su pri vođstvu 15:14 napravili seriju 10-2 i dobili na kraju ubedljivo taj set 25:16. U trećem je vodila Srbija do 14:13. A onda je Japan serijom 4-0 preokrenuo i uveo taj set u svoj ritam. Jeste da su Orlovi najveći otpor prikazali upravo u trećem setu, bili na poen, dva zaostatka. Ali Japan je zadržao prednost i ostvario ipak maksimalnu pobedu.

Kod pobednika Nišida je bio najefikasniji sa 16 poena, dok je Kai zabeležio 10. Na drugoj strani Ivović i Luburić zabeležili su po osam, a Kovačević i Atanasijević po pet poena.

Narednu utakmicu Srbija igra protiv domaćina Brazila u noći petka na subotu od 2 časa posle ponoći, uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

Pobeda Brazila

Nešto kasnije tokom večeri između četvrtka i petka po srednjoevropskom vremenu, Brazil je kao domaćin u Rio de Žaneiru posle velike drame pobedio najvećeg rivala – Argentinu.

Brazilci su posle preokreta pobedili rezultatom 3-2 (25:13, 20:25, 19:25, 25:23, 15:11).

Bila je to uvodna pobeda za Brazilce posle poraza od Kube na otvaranju turnira.