Preokret Brazila za nastavak pobedničkog niza

Odbojka 12. jun 202418:47 0 komentara
Odbojka Liga nacija
FIVB

Odbojkašice Brazila pobedile su Poljsku u utakmici Lige nacija rezultatom 22:25, 25:17, 25:17, 25:16.

Bliži se EURO 2024!

Na ovoj adresi možete pročitati pravila igre, registrovati tim, napraviti privatnu ligu, pozvati prijatelje da vam se pridruže, a najbolji će osvojiti nagrade. Neka Fantasy igre počnu!

Brazil je na taj način ostvario i deveti vezani trijumf i jedini je tim bez poraza u ligi nacija.

Južnoamerikanke su serijom 6:0 stigle do 11:4 u prvom setu da bi potom Poljska imala svojih šest vezanih poena za 19:17 i ključnu prednost, posle koje je i osvojila prvi set.

Brazil je odgovorio i poveo 8:2 na početku drugog i već tada je bilo jasno da će doći do izjednačenja, pošto Brazil ovog puta nije dozvolo povratak.

Potom 24 poena ujednačene borbe u trećem setu, pa serija Brazilki 6:0 zahvaljujući kojoj dolaze do potpunog preokreta.

Peti set bio je nalik prethodnim – serija Brazila od 15:13 do 20:13 i preokret je vrlo brzo bio potpun.

Gabi je bila najefikasnija u pobedničkom timu sa 24 poena, a pratile su je  Bergman sa 17 i Marija 15. Stišnjak se istakla među Poljakinjama sa 18 poena.

Poljakinje naredni meč igraju protiv Dominikanske republike, a Brazil protiv Nemačke.