Ržešov u finalu CEV Kupa

Odbojka 29. feb 202419:55 1 komentar
Ržešov
Guliver

Odbojkaši Ržešova su uvedljivo savladali Fenerbahče u revanš meču polufinala CEV Kupa rezultatom 3:0 (25:17, 25:14, 28:26) i tako se ukupnim set količnikom 6:1 plasirali u finale.

Posle važne pobede u prvom meču, poljski tim je fantastično započeo i revanš. Napravili su gosti seriju 6:0 na samom početku prvog seta. Kontrolisali su razliku koju su stekli na početku seta i sigurno poveli.

Sve je bilo gotovo već u drugom setu. Ponovo je u ranoj fazi Ržešov napravio seriju od šest poena i odmakao se turskom klubu. Rezultat seta je bio ubedljiv (25:14) i sve je ukazivalo da će Poljaci doći do nove pobede i finala.

Treći i poslednji set bio je najuzbudljviji. Fener je počeo konačno da parira rivalu, ali tek pred kraj seta. Vodila je ekipa Ržešova 20:14, ali je domaćin napravio seriju 7:0 i došao u prednost. Usledila je rezultatska klackalica, a na kraju je Ržešov uspeo da prelomi set i zabeleži ubedljivu pobedu.

U pobedničkom timu je najefikasniji bio Tori Defalko sa 15 poena, pratili su ga Jakub Bucki sa deset i Stefen Bojer sa devet poena. U poraženoj ekipi Fenera je najzapaženiji bio Kan Gurbuz sa 11 poena.

Ržešov sada očekuje finale protiv nemačkog Luneburga koji je u drugom polufinalu izbacio turski Arkas.