Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je pobedu u prvoj utakmici u okviru priprema za Olimpijske igre ove godine u Parizu.
Srbija je u utorak uveče u dvorani „Vani“ u Firenci pobedila Italiju rezultatom 3:2, po setovima 21:25, 25:20, 22:25, 25:18 i 15:9 posle 114 minuta igre.
POPULARNO NA PORTALU
Poznato kada Novak igra protiv De Minora
Tata Šarić je ljut: Sine, a da je bio nož?
Novak skratio izjavu za BBC: Imate li vi neka druga pitanja?
Ekipa Đovanija Gvidetija je u dva navrata bila u situaciji da stiže zaostatak za rivalom, pošto su Italiji pripali prvi i treći set. Ipak, Srbija nije poklekla u tim momentima, već je uspela da izbori tajbrejk, u kojem je u potpunosti nadigrala domaćina i utakmicu privela kraju u svoju korist.
Tijana Bošković je bila najbolja sa 26 osvojenih poena, Aleksandra Uzelac je dodala 19, a Maja Aleskić 17. U poraženom timu Paola Egonu je upisala 20, Ekaterina Antropova 15, a Mirjam Sila 10.
Druga utakmica će biti odigrana u sredu u 13 časova, a po završetku meča je planiran povratak za Beograd.
Reprezentacija će u srpskoj prestonici trenirati do ponedeljka, 15. jula, kada je predviđen put u Poljsku gde će učestvovatri na Memorijalu „Agata Mruz Olševska“ (16-19. jul). Na turniru će igrati Poljska, Srbija, Dominikanska Republika i Francuska.
Odbojkašice će u Pariz otputovati 23. jula.
Srbija, bronzana sa OI 2020. u Tokiju, igraće u A grupi sa Francuskom, Kinom i SAD. U B grupi su Brazil, Kenija, Japan i Poljska, a u C grupi Italija, Dominikanska Republika, Holandija i Turska.
Bonus video
Superliga Srbije
Bundesliga
Premier League
Champions League
Europa League
Conference League
Euroleague
ABA liga
Srbija KLS
NBA
Eurocup
Eurobasket 2025
US Open
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
ATP
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC







Koje je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare