Traju muke srpskih dama, Francuska bolja od šampionki sveta

Odbojka 14. jun 20247:30 27 komentara

Nastavljaju se muke za podmlađenu žensku odbojkašku reprezentaciju Srbije u Ligi nacija. Aktuelne svetske prvakinje izgubile su i sedmi meč, a ovaj put su bolje od izabranica Đovanija Gvidetija bile reprezentativke Francuske. Slavile su u Fukuoki u četiri seta 25:22, 22:25, 25:23, 25:21.

povezane vesti

Prva utakmica na EURO 2024 je u petak u 21.00. Da li ste pripremili svoj Snickers Fantasy tim?

Ovo je Francuskoj tek druga pobeda u ovogodišnjem izdanju prestižnog takmičenja, a pre duela sa Srbijom delila je poslednje mesto sa Bugarskom.

U prvom setu je viđena rezultatska klackalica sve do rezultata 19:19. Francuskinje su tada vezale četiri poena i onda rutinski rešile ovaj deo igre u svoju korist.

Sličan scenario odigrao se u drugom setu, samo što je ovaj put Srbija uspela da od skora 20:20 ode na 23:20 i dođe do izjednačenja.

Najviše uzbuđenja viđeno je u završnici trećeg seta. Francuska je imala 21:18, Srbija je došla do 23:23. Međutim, Francuskinje u tim momentima vezuju dva poena i ponovo stiču set prednosti.

Imale se Srpknju priliku da meč odvedu u peti set. Vodile su 20:19, ali onda je ponovo usledio pad u igri. Francuskinje sa četiri uzastopna poena dolaze do 23:20. Nisu ispustile tu prednost i stigle su do za njih vredne pobede.

U reprezentaciji Srbije najefikasnije su bile dve Vanje. Bukilićeva je upisala 26 poena, dok je Ivanović brojala do 17. Dvocifrena je bila i Nataša Čikuc sa 11 poena.

Kod Francuskinja Kaze je imala 18 poena, Endiaje je stigla do 14, a Rotar do 13 poena.

Srbija naredni meč igra protiv Japana u subotu od 12.20 časova uz direktan prenos na Sport klubu 1.