Crna Gora u elitnom društvu, blistali Nikolić i Ranitović

POKCG/Duško MIljanić

Golbal reprezentacija Crne Gore plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Linjanu, izborila je plasman u A diviziju.

Bliži se EURO 2024!

Na ovoj adresi možete pročitati pravila igre, registrovati tim, napraviti privatnu ligu, pozvati prijatelje da vam se pridruže, a najbolji će osvojiti nagrade. Neka Fantasy igre počnu!

Crna Gora se nakon samo godinu dana vratila u elitno društvo, a u odlučujućem meču za plasman u finale i viši rang savladala je Francusku sa 10:2. Od istog rivala bila je bolja i grupi. Za razliku od tog duela, u kojem je Francuska do samog kraja bila u igri, u polufinalu nije bilo dileme, a pobednik je odlučen mnogo ranije.

POKCG

Francuska, nakon eliminacije Grčke u četvrtfinalu, nije uspela da priredi još jedno iznenađenje. Nije razočarala, ali je ovog puta protiv sebe imala bolji tim. Odbrana crnogorske selekcije odigrala je gotovo bez greške, dok su u napadu sva trojica igrača bili konstantna opasnost za gol Francuske.

Francuska je povela praktično iz prvog napada. Na odgovor čekalo se gotovo šest minuta, kada je Nikola Nikolić realizovao penal. Crnogorska selekcja do vođstva od 2:1 došla je autogolom, a sa dva pogotka Miloša Ranitovića prednost je povisila na 4:1. Kapiten Marko Nikolić pogodio je za 5:2, a pitanje pobednika i definitivno rešio Ranitović početkom drugog poluvremena.

POKCG

Ranitović i Nikolić sa po četiri gola bili su najefikasniji u Crnoj Gori, dok se Marko Nikolić jednom upisao u strelce. Rival crnogorskoj reprezentaciji u finalu biće bolji iz duela između Poljske i Portugalije.