Tokio troši 900 miliona dolara na zaštitu od korone

Clive Rose Getty Images

Organizatori Olimpijskih igara u Tokiju potrošiće 900 miliona dolara na mere zaštite od koronavirusa, kako bi sprečili širenje zaraze na najvećoj smotri svetskog sporta od 23. jula do 8. avgusta 2021. godine.

Potvrđeno je da je samo odlaganje već koštalo 2,8 milijardi dolara, što dovodi do toga da se troškovi održavanja Igara u glavnom gradu Japana penju na 15,4 milijardi.

povezane vesti

Želimo da napravimo najbolji mogući sistem kako bi bili u stalnom kontaktu sa doktorima i medicinckim sestrama. Veliki je problem da angažujemo osoblje, jer trenutno svi imaju problem sa tim, zbog situacije sa koronavirusom“, rekao je Toširo Muto, izvršni direktor Igara u Tokiju.

Igre su trebale da se održe ove godine, ali su pomerene za godinu danu. To je dovelo do povećanja već ionako ogromnih troškova. Jošihide Suga, premijer Japana, rekao je da će se Igre održati po svaku cenu.

Mere protiv korone uključivaće kupovinu PCR testova, posebna protokole na mestima na kojima je više sportista, kao i strogo kontrolisanje hrane i pića.

Koje je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare