Šest nacija: Šampion Škotima naneo prvi poraz

Ragbi 26. feb 202318:34 0 komentara
ragbi reprezentacija Francuske
REUTERS/Christian Hartmann

U poslednjoj utakmici trećeg kola Kupa šest nacija Francuska je na svom terenu savladala Škotsku 32:21.

Mnogo značajna pobeda za Plave na stadionu Francuska u Sen Deniju. Posle poraza od Irske aktuelni šampioni nisu smeli da dozvole novi poraz jer bi praktično izgubili svaku šansu za odbranu titule. Sa druge strane Škoti su doživeli prvi poraz, ali za njih će možda i presudan biti okršaj na Marejfildu u narednom kolu protiv lidera Irske.

Francuzi su krenuli agresivno i već u četvrtom minutu postigli esej preko Entamaka i poveli 7:0. U narednoj akciji Glikhrst je dobio crveni karton i situacija se naglo otežala za Škotsku. To su Francuzi iskoristili i Dimortije je postigao esej za 12:0.

A onda u 10. minutu poravnat je broj igrača. Oua je dobio crveni karton, tako da su obe ekipe imale po 14 igrača. To nije obeshrabrilo domaćina i Ramos je postigao novi esej, pa je uz pretvaranje odveo Francusku na 19:0. Škoti su se u 25. minutu vratili u igru. Džons je postigao esej za smanjenje zaostatka na 19:7. Do poluvremena Ramos pogađa kaznu za komotnih 22:7 na velikom odmoru.

U drugom poluvremenu druga priča. Drugim esejom Džons vraća Škote u igru i smanjuje na 22:14. Ramos je privremeno novom kaznom odbio taj nalet i povisio vođstvo Francuske na 25:14. Ali onda Fin Rasel 12 minuta pre kraja postiže esej i približava Škote na jedan posed – 25:21. Do kraja se vodila velika borba, ali ipak Francuzi su zadali poslednji udarac. Fiku je u poslednjem minutu postigao esej za konačnih 32:21 i veliku pobedu Plavih.

Dan ranije Irska je očekivano pobedila Italiju 34:20 i očuvala maksimalan učinak, dok je Engleska u velikom derbiju savladala Vels u gostima 20:10 i ostala i ona u konkurenciji za titulu.