Miradoli iznenadila, Brinjone najbolja u super-džiju

Getty images/Christophe Pallot/Agence Zoom

Francuskinja Roman Miradoli priredila je pravo iznenađenje u subotu, pobedivši u superveleslalomu skijašica u Lenzerhajdu u Svetskom kupu. Italijanka Federika Brinjone osigurala je mali Kristalni globus u toj disciplini.

Miradoli je tako ostvarila prvu pobedu u Svetskom kupu. Bila je najbrža sa vremenom 1:19.87.

Amerikanka Mikaela Šifrin bila je druga sa 38 stotinki zaostatka, a treća je bila Švajcarkinja Lara Gut Behrami sa 88 stotinki sporijim vremenom.

Brinjone je mali Kristalni globus u superveleslalomu osvojila i pre nego što je startovala, zahvaljujući tome što je Elen Kurtoni napravila grešku.

Brinjone je pre početka trke imala 103 boda prednosti u odnosu na sunarodnicu, koja je jedina mogla da je ugrozi dve trke pre kraja sezone.

Nakon trke koju je Brinjone završila na devetom mestu, ostala je vodeća sa nedostižnih 506 bodova.

Kurtoni je u poretku super-džija druga sa 374 bodova, a treća je još jedna Italijanka Sofija Gođa sa 332 boda.

Za 31-godišnji Brinjone, koja je pre dve godine osvojila veliki Kristalni globus, to je prvi mali Kristalni globus u super-džiju.

Poslednji super-dži sezone skijašice voze za dve sedmice.

U generalnom plasmanu skijašica Šifrin je prva sa 1106 bodova, Slovakinja Petra Vlhova je prati sa 1039 bodova, a treća je Brinjone sa 851 bodom.