Rejsland slavila u poslednjoj poteri, Ekof uzela mali globus

Ostali sportovi 20. mar 202113:30 > 13:35 0 komentara
Marte Olsbu
Photo by Jurij Kodrun/Getty Images

Norveška biatlonka Marte Olsbu Rejsland pobedila je u poslednjoj poteri u sezoni Svetskog kupa u šveskom Estersundu. Mali kristalni globus u disciplini osvojila je njena sunardonica Tiril Ekof.

Olsbu Rejsland je trijumfovala u poteri na 10 kilometara sa vremenom 35:54.8, uz četiri promašaja. Tako je došla do devete pobede u karijeri u Svetskom kupu, treće ove sezone.

Na taj način prekinut je niz od pet uzastopnih pobeda Ekof, koja je trku završila na drugom mestu. Tiril je za pobednicom kasnila 29.3 sekundi, a imala je takođe četiri promašaja.

Poslednje mesto na pobedničkom postolju zauzela je Beloruskinja Hana Sola, koja je uz pet promašaja zaostajala 44 sekunde.

Mali kristalni globus u disciplini osvojila je Ekof, koja je prethodno trijumfovala i u sprintu. Norvežanka je u kranjem poretku discipline imala 360 bodova, ispred Rejsland koja je na drugom mestu imala 319.

U generalnom plasmanu vodi Ekof sa 1129 bodova, Rejsland je druga sa 963.

Sezona se završava u nedelju, kada je na programu trka masovnog starta na 12.5 kilometara.