Snežna kraljica: Johaug pala, ustala i osvojila zlato

Ostali sportovi 27. feb 202113:25 0 komentara
Getty Images/Millo Moravski/Agence Zoom

Tereza Johaug svetska je šampionka u skijatlonu. Ponovo. Norvežanka je do zlata u Obersdorfu došla uprkos padu u prvom krugu.

Johaug je treći put osvojila najsjajnije odličje u trci skijatlona na SP.

Norvežanka je osvojila 11. zlato na prvenstvima planete, čime se izjednačila sa Larisom Lazutinom na trećem mestu večite rang liste. Više svetskih titula imaju Marit Bjergen (18) i Elena Vjalbe (14).

U Obersdorfu je slavila sa vremenom 38:35.5.

A trka nije počela na najbolji način. Već u prvom krugu je Johaug pala posle sudara sa Fridom Karlson. Norvežanka je izgubila nekoliko sekundi, dok je Šveđanka bila u još većem zaostatku jer joj je pukao štap.

Ipak, do polovine trke Johaug je uspela da sustigne Ebu Anderson. Šveđanka je potom napravila grešku, dozvolivši iskusnoj Terezi da se odvoji i potom sigurno dođe do pobede.

Na kraju je srebro osvojila Karlson, koja je za pobednicom kasnila 30 sekundi. Anderson je uzela bronzu, sa zaostatkom 30.2.

Sledile su ih Tereza Stadlober, Šarlot Kala i Helen Fosesholm. Među najboljih deset našle su se još Delfin Klode, Tatjana Sorina, Hajdi Veng i Jana Kirpičenko.