Tripla kruna za Norvežane

Zimski sportovi 3. mar 202115:18 > 15:30 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Norvežani su dominirali i osvojili sve tri medalje u trci na 15 kilometara u skijaškom trčanju na Svetskom šampionatu u nemačkom Oberstdorfu.

Na najvišu stepenicu postolja popeo se Hans Krister Holund. Imao je odličan ritam od početka. Do cilja je stigao za 33:48,7 minuta. Holundu je ovo drugo odličje u Oberstdorfu. Pre toga je bio treći na 30 kilometara u skiatlonu.

Srebro je završilo oko vrata Simena Krugera, koji je za pobednikom kasnio 20 sekundi. I on se drugi put popeo na postolju na šampionatu. Već je bio drugi na 30 kilometara. Bronza je pripala Haraldu Amundsenu sa minusom od 35,6 sekundi u odnosu na Holunda.

Prvi favorit, Rus Aleksandar Boljšunov završio je na četvrtom mestu. Imao je dobar ritam, ali je posustao u poslednjih pet kilometara i ostao bez odličja.

Srpski reprezentativac Miloš Miroslavljević bio je 101. sa 9:27 minuta zaostatka u odnosu na pobednika. Stahinja Erić, predstavnik Bosne i Hercegovine zauzeo je 80.mesto sa minusom od 6:39 minuta, dok je njegov reprezentativni drug Miloš Čolić bio 102. sa 11 minuta zaostatka.